بخش Vip سئو مایند

بهترین فرصت برای یادگیری در قسمت Vip سئو مایند هم اکنون برای دانشجوبان عزیز فراهم شده است

جزئیات بیشتر
ورود به بازار کار با سئو مایند
دوره متخصص css ، تضمین تخصص شما در مهارت های فرانت‌اند ، مشاهده دوره

یادگیری وردپرس چقدر زمان نیاز دارد

مقالات طراحی سایت

سیستم وردپرس را در حالت کلی میتوان در 5 سطح اصلی شروع به یادگیری نمود که در این مقاله تمامی این بخش ها به همراه زمان یادگیری هر قسمت را شرح خواهیم داد

6
یادگیری وردپرس چقدر زمان نیاز دارد

در این مقاله از سری مقالات سایت سئو مایند قصد داریم تا به یک موضوع جالب که ممکن است سوال بسیاری از دوستان در گام های اول یادگیری باشد بپردازیم . یادگیری وردپرس چقدر زمان نیاز دارد ؟

یکی از سوالاتی که نمیتوان یک پاسخ قطعی برای آن داد و باید دید شما تا چه اندازه قصد دارید تا در یادگیری این سیستم پیشروی کنید ؟ برای اینکه موضوع را بهتر درک کنید ، ما سطوح یادگیری وردپرس را در چندین بخش تقسیم بندی کردیم تا یک دید کلی به شما عزیزان ارائه کرده باشیم و هم اینکه اگر قصد داشید تا زمانی شروع به یادگیری سیستم مدیریت محتوای وردپرس کنید ، بخوبی بدانید که تا چه سطحی علاقمند به یادگیری هستید و برای این سطح تا کدام مراحل باید یادگیری را ادامه دهید .

سطح اول ، یادگیری کار با سیستم وردپرس و پایگاه داده

در حقیقت میتوان گفت سطح اول یادگیری سیستم مدیریت محتوای وردپرس این است که شما بتوانید با خود این سیستم کار کنید . اگر در این مسیر قصد یادگیری داشتید شما باید ماهیت سیستم وردپرس را بشناسید ، قادر باشید تا این سیستم مدیریت محتوا را دانلود نموده و بر روی یک سرور مجازی اجرا کنید .

وردپرس را بر روی سیستم خود نصب نموده ، وارد قسمت پیشخوان یا همان پنل مدیریت شوید ، کار با بخش های مختلف وردپرس همچون برگه ها ، نوشته ها ، رسانه ، کاربران ، تنظیمات و .. را یاد گرفته و مهم تر از همه نحوه کار با قالب ها و افزونه ها را نیز در قسمت های نصب ، مدیریت و بروز رسانی بلد باشید . اگر شما صرفا در این سطح قصد به یادگیری دارید شاید بتوان گفت در عرض ” 5 تا 10 روز ” میتوانید بخوبی این سطح از وردپرس را فرابگیرید .

سطح دوم ، کار با قالب ها و افزونه های پیشرفته

شما در سطح اول آموزش وردپرس ، با مقدمات بخش قالب ها و افزونه ها آشنا خواهید شد در حدی که بتوانید قالب ها را دانلود یا خریداری نموده و به روش های مختلف آن را نصب و بروز رسانی کنید .

اما اگر قرار است تا شما یک وبمستر باشید و وب سایت خود یا وب سایت های دیگران را مدیریت کنید باید نحوه کار و مدیریت قالب های معروف وردپرس و مهم تر از همه افزونه های کاربردی را نیز یاد بگیرید .

برخی از قالب ها در وردپرس بخاطر امکانات و ویژگی هایی که دارند بسیار مورد توجه قرار گرفتند و از این جهت شرکت های برنامه نویسی برای پروژه های آماده از همین تم ها استفاده می کنند . شما به عنوان یادگیری پیشرفته در این سطح از وردپرس می بایست کار با چندین قالب سطح متوسط و سطح بالای وردپرس را یاد بگیرید . یادگیری کار با این قالب ها مسبب این خواهد شد که شما در مراحل بعدی ، نیازی به آموزش نداشته و هر قالبی که نصب کردید را به راحتی مدیریت نموده و امکانات آن را فعال کنید چرا که کدنویسی استاندارد قالب های وردپرسی با چند روش مشخص انجام میگیرد .

پس از قسمت قالب ها ، شما باید نحوه کار با افزونه های کاربردی وردپرس را نیز یاد بگیرید . یکی از مهم ترین افزونه ها برای یادگیری در وردپرس افزونه فروشگاه ساز ووکامرس است . این فروشگاه ساز 99% وب سایت های فروشگاهی وردپرس را تشکیل داده است بنابراین یادگیری کار با این افزونه و مدیریت تمامی بخش های آن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است .

فروشگاه ساز ووکامرس دارای قسمت ها و تنظیمات زیادی است که شما به عنوان یک وبمستر باید تمامی این قسمت ها را بخوبی آموزش دیده و متناسب با نوع پروژه آن را پیکربندی کنید . علاوه بر ووکامرس افزونه های دیگری همچون صفحه ساز ها ( المنتور یا ویژوال کامپوزر ) ، فرم ها و فرم ساز ها ( گرویتی فرم ، فرم تماس ، خبر نامه ) ، افزونه نمونه کار ( پورت فولیو ) و افزونه های کاربردی دیگری که در اکثر سایت های وردپرس مورد استفاده قرار گرفتند .

پس در این سطح شما وارد سطح بالاتری از وردپرس شدید چرا که شما تمامی این سیستم را قبلا یاد گرفته بودید و اکنون زمان آن است که با قالب ها و افزونه های مختلف ، پروژه ها را به شکل بدون کد نویسی توسعه دهید . برای یادگیری این سطح از وردپرس زمانی حدود 30 تا 60 روز ممکن است نیاز باشد .

سطح سوم ، برنامه نویسی قالب های وردپرس در سطح سبک

زمانی که شما در دو سطح قبلی به مهارت مناسبی دست پیدا کردید میتوانید وارد بخش های برنامه نویسی قالب های اختصاصی وردپرس شوید . برنامه نوسی قالب های وردپرس میتواند در 3 سطح مطرح شود . سطح اول قالب های سبک هستند این قالب ها بیشتر جنبه وبلاگی و بیس دارند و امکاناتی همچون فروشگاه ساز ها و کدنویسی اختصاصی برای بخش های مختلف قالب در آن وجود ندارد . یادگیری این قسمت از برنامه نویسی قالب های وردپرسی حدود 15 تا 20 روز زمان نیاز دارد .

سطح چهارم یادگیری برنامه نویسی قالب وردپرس در سطح متوسط

سطح متوسط قالب های وردپرسی مربوط به برنامه نویسی قالب های اختصاصی فروشگاهی و همان قالب های سطح اول با امکانات اضافی است . در این سطح شما میتوانید قالب های سطح اول را توسعه دهید و امکانات اختصاصی به آنها اضافه کنید . برای مثال یک قالب شرکتی را به همراه بخش نمونه کارها و معرفی محصولات و تنظیمات اختصاصی قالب ، بدون هیچ افزونه خاصی پیاده کنید . همچنین روش کامل پیاده سازی قالب های فروشگاهی وردپرس را نیز یاد گرفتید . یادگیری این قسمت نیز حدود 30 تا 40 روز زمان نیاز دارد .

سطح پنجم ، برنامه نویسی قالب های اختصاصی و بسیار پیشرفته در وردپرس

این بخش از برنامه نویسی در وردپرس میتوان گفت آخرین سطح است به این دلیل که شما هر چیزی که در وردپرس ممکن نیست و یا به کمک افزونه های بسیار متعدد به سختی ممکن می شود را ممکن خواهید نمود . یک نمونه از کد نویسی برای این سطح ، طراحی و برنامه نویسی قالب های پیشرفته برای سیستم املاک و مستغلات است که در این نوع سیستم ها قسمت هایی همچون ورود و ثبت نام کاربران ، بخش های ارسال آگهی ، لوکیشن ها ، خرید و اشتراک در سایت ، فیلتر بندی ، نردبان و بسیاری از امکانات دیگر توسط خود شما به شکل واقعی برنامه نویسی خواهند شد .

این بخش از وردپرس در حقیقت از شما یک متخصص خواهد ساخت تا بتوانید تحت سیستم وردپرس ، پروژه های بسیار توسعه یافته تر و استاندارد طراحی کنید . یادگیری این سطح از برنامه نویسی وردپرس در حدود 60 تا 90 روز زمان نیاز دارد .

بخش نهایی نیز قسمت پلاگین نویسی وردپرس است که بسته به مهارت شما میتواند در بخش های یادگیری قالب نویسی تا 50% مسیر شما هموار باشد ( در صورت کسب مهارت مناسب ) . اما به دلیل توسعه یافته تر بودن بخش افزونه نویسی هر اندازه که تمرین و تکرار بیشتری داشته باشید ، مهارت بیشتری هم خواهید داشت .

پس امیدواریم تا بخوبی متوجه شده باشید اگر قصد یادگیری در هر کدام از سطح ها را داشته باشید ، باید به کدام سرفصل ها مسلط شده و چه مدت زمانی را حدودا در نظر داشته باشید . البته دقت داشته باشید که مدت زمان های ارائه شده برای هر قسمت بصورت نسبی هستند که بسته به میران تمرین و تکرار شما و البته کیفیت آموزش هایی که برای یادگیری از آنها استفاده می کنید متفاوت است . اما زمان های ارائه شده جهت یادگیری ، حاصل تجربه تدریس و آموزش به دانشجو های مختلف بوده است . امیدواریم تا این مقاله مختصر برای شما مفید بوده باشد .

ادمین

انتقال دانش زمانی ارزشمند است که در حوزه ارائه شده به شکل کامل و بی نقص باشد . در دوره های آموزشی و مقالاتی که برای شما عزیزان به اشتراک میگذارم ، تمامی تلاش خود را میکنم تا همه نیاز های شما را پوشش دهم .

آموزش های فرانت

اولین بخش از طراحی یک وب سایت را قسمت فرانت آن تشکیل می دهد . بنابراین برای حرکت در مسیری درست باید ابتدا در این بخش مهارت های لازم را بدست آورد .

شاید این مطالب نیز برای شما جالب باشد

فریمورک یا چارچوب کدنویسی چیست و چگونه میتوان از آن در پروژه ها استفاده کرد ؟ بررسی تفاوت های فریمورک با کتابخانه و cms ، محبوب ترین فریمورک های حوزه طراحی و برنامه نویسی سایت را بشناسید .

0

در این مقاله تغییرات کلی فریمورک بوت استرپ از نسخه 2 تا نسخه 5 آن را دقیقا مورد بررسی قرار داده و ویژگی های بوت استرپ 5 را نیز معرفی خواهیم کرد

8
دیدگاه ها و نظرات
توجه کامنت های انگلیسی تایید نخواهند شد در صورت داشتن مشکل ، قبل از ارسال دیدگاه نظرات سایر دوستان را نیز مطالعه فرمائید برای مشاهده پاسخ دیدگاه ها بر روی علامت " " کلیک کنید
اشتراک دیدگاه
captcha
تکمیل تمامی فیلد ها الزامی است
دیدگاه های شما
ali ۱۲ / ۱۴۰۰

خداقوت و تشکر از متن خوبی که نوشته بودین من میخواستم برای شروع طراحی قالب وردپرس برای وبلاگ ها و شرکت ها یعنی فروشگاه نباشه یک مشاوره از شما بگیرم . امکان داره همین جا سوالم را بپرسم از شما ؟ اگر عنایت فرمائید پاسخ بدین یه دنیا ممنون میشم

ادمین ۱۲ / ۱۴۰۰

با سلام بله هم در این قسمت و هم در بخش تیکت ها در خدمتتان هستیم

مهدی جمالی ۱۰ / ۱۴۰۰

برای پلاگین نویسی چقد باید وقت گذاشت اگر از صفر شروع کنه یک نفر

ادمین ۱۰ / ۱۴۰۰

با سلام یادگیری php ، روش کدنویسی افزونه های پایه و نهایتا برنامه نویسی افزونه های اختصاصی مسیر شما خواهد بود . ممکن است از 6 ماه تا 1 سال زمان نیاز داشته باشید .

Zaman67 ۱۰ / ۱۴۰۰

چقدر خوب و مناسب توضیح دادین دمتون گرم باشه همیشه برام سوال بود که چقد میکشه یاد بگیرم . آموزش های وردپرس توی سایت شما نیست نه ؟

ادمین ۱۰ / ۱۴۰۰

سپاس موفق باشید