بخش Vip سئو مایند

بهترین فرصت برای یادگیری در قسمت Vip سئو مایند هم اکنون برای دانشجوبان عزیز فراهم شده است

جزئیات بیشتر
ورود به بازار کار با سئو مایند

آیا بازار کار وردپرس مناسب است ؟

مقالات طراحی سایت

چگونه میتوانیم از فعالیت در زمینه وردپرس درآمد مناسبی داشته باشیم ؟ بهترین راه برای داشتن درآمد از وردپرس کدام زمینه است ؟ زمینه برنامه نویسی یا وب مستری ؟ همراه ما باشید در این مقاله

6
آیا بازار کار وردپرس مناسب است ؟

در مقاله امروز سایت سئو مایند به بررسی بازار کار وردپرس در بخش های مختلف خواهیم پرداخت . اساسا بازار کار وردپرس را میتوان به چند قسمت مختلف تقسیم بندی کرد . با توسعه مارکت های فروش قالب و افزونه ، افرادی که در زمینه برنامه نویسی قالب و افزونه وردپرس مهارت های لازم را داشتند ، تمایل زیادی به سمت فریلنسری پیدا کردند و از این جهت با برنامه نویسی چندین قالب و افزونه کاربردی به درآمد های مناسبی از مارکت های داخلی و یا خارجی رسیدند .پس اولین موردی که باید بررسی کرد بخش فریلنسری در وردپرس است .

وردپرس و فعالیت فریلنسری

همانطور که گفته شد در حال حاضر مارکت های متعددی در داخل کشور خود ما ، به صورت مارکت پلیس ( فروش توسط خود و سایر همکاران ) قالب ها و افونه های وردپرس را به فروش میرسانند .

وردپرس کارانی که تخصص لازم در زمینه طراحی قالب های استاندارد و افزونه های کاربردی را داشتند ، بجای فعالیت در شرکت های مختلف و داشتن درآمد ثابت ، اکثرا به سمت فعالیت ها فریلنسری سوق داده شدند . البته کسانی که علاقمند به رشد و افزایش درآمد بودند ، و یا در نمونه های مشابه ، هم فعالیت در شرکت های برنامه نویسی را انتخاب کردند و هم فعالیت وقت آزاد در کارهای فیلنسری را .

پس از این جهت با یک تیر دو نشان زدند و زمان مشحصی را در شرکت های طرف قرارداد و زمان باقی مانده را بصورت فریلنسری فعالیت کردند . درحال حاضر نیز همین روند ادامه دارد و برنامه نویسان خبره تنها در یک بخش فعال نیستند .

زمینه فریلنسری از لحاظ درآمد ، اگر در محل مناسبی اجرا شود مطمئنا درآمد بسیار بیشتری خواهد داشت . بسیاری از برنامه نویسان در سطح دنیا ، تنها با طراحی 1 قالب استاندارد وردپرس ، به درآمد میلیاردی رسیدند و در همین مورد نمونه های واقعی بسیار فراوان است .

پس تصور اول شما اینگونه نباشد که هر چقدر قالب ها و افزونه های بیشتری طراحی کنید درآمد زیادی هم دارید . شما با برنامه نویسی یک قالب یا افزونه به شکل استاندارد و با امکانات مناسب ، که پاسخگوی کاربران نهایی است ، میتوانید درآمد خود را تضمین کنید .

فریلنسری بصورت برنامه نویسی و فروش در مارکت ، یک درآمد غیر فعال است . به این معنی که شما یکبار زحمت خواهید کشید و نتیجه آن زحمت را مدت ها با درآمد خود خواهید گرفت . ممکن است شما در حال گشت و گذار و سفر باشید اما قالب و افزونه شما در مارکت های مختلف در حال فروش باشد و برای شما درآمد زایی کند . پس این زمینه میتوان گفت بهترین زمینه برای کسب درآمد از بازار وردپرس است . البته به شرطی که تخصص و مهارت لازم برای برنامه نویسی و رفع نیاز مشتریان مختلف را داشته باشیم .

در حال حاضر در بین سیستم های مدیریت محتوا ، وردپرس حرف اول را میزند و بازار را از لحاظ تعدد قالب و افزونه در دست دارد . اگر خود سیستم مدیریت محتوا وردپرس ، به توسعه امکانات و ویژگی های خود ادامه دهد ، میتوان گفت تا چندین سال بدون رقیب مشغول یکه تازی خواهد بود . پس در این زمینه تردید نداشته باشید و اگر مهارت دارید ، وارد بازار طراحی قالب و یا برنامه نویسی افزونه به شکل فروش در مارکت ها شوید .

بازار کار فعالیت در شرکت های برنامه نویسی

در حال حاضر وردپرس بخوبی بسیاری از نیاز ها را برطرف نموده است . شرکت های برنامه نویسی متناسب با نوع پروژه و نوع قرارداد ، وب سایت های آماده و یا برنامه نویسی اختصاصی را به مشتریان خود ارائه میکنند . با قدرت میتوان گفت بیش از 50 و شاید 70% این وب سایت ها بر پایه وردپرس هستند .

ویژگی های وردپرس که مهم ترین آنها ، بهینه سازی زمان ، کدنویسی و سئو مناسب است ، شرکت ها ، طراحان و برنامه نویسان را به سمت استفاده از همین سیستم سوق میدهد .

شما میتوانید با کسب دانش در دو بخش وب مستری و یا برنامه نوسی درآمد مناسبی داشته باشید . منظور از سمت وبمستری این است که شما تمامی بخش های وردپرس را بخوبی شناخته و با قالب ها و افزونه ها کاربردی آشنایی لازم را داشته باشید و بتوانید یک وب سایت را بدون کدنویسی اما به شکل کامل تحویل متشری دهید . این بخش معمولا درآمد به مراتب پایین تری نسبت به بخش برنامه نویسی دارد .

در قسمت برنامه نویسی شما به تمام بخش های طراحی قالب اختصاصی مسلط هستید و میتوانید بصورت اختصاصی ، هر دیزاین و هر امکانات که مورد تقاضای کارفرما و مشتری نهایی است را برای او آماده کنید . پس مطمئنا درآمد شما نیز بسیار بیشتر خواهد بود .

اما نکته مهم اینجاست که در هر دو روش یعنی روش وبمستری و روش برنامه نویسی شما نهایتا برای یک مجموعه با حقوق ثابت در حال فعالیت هستید و همانند بخش فریلنسری و فروش درمارکت های قالب ، درآمد غیر فعال و متغیرنخواهید داشت ( هراندازه که برای شما پورسانت هم قایل شوند ) . مطمئنا شما با توجه به سطح مهارت خودتان باید فعالیت کنید و میزان درآمد شما در مرحله اول بسته به توانایی و در مراحل بعدی به میزان اشتیاق شما جهت پیشرفت و کسب درآمد های بیشتر مربوط میشود .

تضمین درآمد از طریق یادگیری وردپرس

همانطور که گفته شد فعلا بازار در دست وردپرس است و شما برای اینکه بتوانید درآمد های مناسب و مهم تر از همه غیر فعال داشته باشید لازم است تا به سمت یادگیری مهارت های بیشتر حرکت کنید .

مهارت شما نشان دهند تخصص شما است . زمانی که شما به عنوان یک برنامه نویس خبره در مجموعه خاصی قصد فعالیت دارید مطمئنا این شما هستید که تقاضای حقوق خواهید نمود و مجموعه نمیتواند بر روی مهارت های شما ارزش تعیین کند .

در حقیقت یک برنامه نویس متخصص ، همیشه در ازای دانش خود حق دارد تا حقوق و درآمد مشخص کند . اما این نکته را باید در یاد داشت که لازمه این امر نیز رسیدن به آن سطح مهارتی مناسب است .

شما میتوانید با داشتن نمونه کارهای قوی ( از جمله نمونه قالب و یا افزونه در مارکت های فروش قالب ) رزومه مناسبی برای خود داشته باشید . اگر در این زمینه هنوز در مجموعه خاصی مشغول به کار نشدید ، میزان فروش و محبوبیت پروژه های شما میتواند یک سابقه کاری فوق العاده برایتان باشد ( البته میزان درآمد بخش فروش شما به اندازه مناسبی خواهد بود تا تنها برای خودتان کار کنید ) . در هر صورت توصیه ما کسب مهارت مناسب و ایجاد درآمد غیرفعال است . امیدواریم تا این مقاله مختصر برای شما مفید باشد .

ادمین

انتقال دانش زمانی ارزشمند است که در حوزه ارائه شده به شکل کامل و بی نقص باشد . در دوره های آموزشی و مقالاتی که برای شما عزیزان به اشتراک میگذارم ، تمامی تلاش خود را میکنم تا همه نیاز های شما را پوشش دهم .

آموزش های فرانت

اولین بخش از طراحی یک وب سایت را قسمت فرانت آن تشکیل می دهد . بنابراین برای حرکت در مسیری درست باید ابتدا در این بخش مهارت های لازم را بدست آورد .

شاید این مطالب نیز برای شما جالب باشد

فریمورک یا چارچوب کدنویسی چیست و چگونه میتوان از آن در پروژه ها استفاده کرد ؟ بررسی تفاوت های فریمورک با کتابخانه و cms ، محبوب ترین فریمورک های حوزه طراحی و برنامه نویسی سایت را بشناسید .

0

در این مقاله آموزشی به شکل کاملا منطقی و با دلایل علمی ، بررسی می کنیم که برای یادگیری مهارت های مختلف ، از جمله طراحی سایت و برنامه نویسی ، آموزش های ویدیویی بسیار تاثیر گذار هستند یا آموزش هایی صرفا به شکل متون آموزشی

0
دیدگاه ها و نظرات
توجه کامنت های انگلیسی تایید نخواهند شد در صورت داشتن مشکل ، قبل از ارسال دیدگاه نظرات سایر دوستان را نیز مطالعه فرمائید برای مشاهده پاسخ دیدگاه ها بر روی علامت " " کلیک کنید
اشتراک دیدگاه
captcha
تکمیل تمامی فیلد ها الزامی است
دیدگاه های شما
زهرا ۱۲ / ۱۴۰۰

سلام وقت بخیر امیدورام حالتون خوب باشه الان کسانی که قالب های وردپرس تولید می کنند و در راست چین و ژاکت میفروشن واقعا درآمد میلیونی دارن ؟ و با کدوم آموزش ها میشه به اون مرحله رسید بنظر شما که وارد هستید

ادمین ۱۲ / ۱۴۰۰

سلام خسته نباشید میزان درآمد همانطور که قبلا هم خدمتتان عرض کردیم بستگی به میزان مهارت های شما دارد . هر اندازه که شما در زمینه طراحی قالب های وردپرس مهارت و ضمن آن تجربه داشته باشید میتوانید قالب هایی منعطف تر و با امکانات بیشتر طراحی کنید . طراح قالب های وردپرسی ممکن است از 2 میلیون تا 50 میلیون تومان درآمد داشته باشند .

زهرا ۱۱ / ۱۴۰۰

سلام درآمد کسانی که در سایت های ژاکت و راست چین قالب میفروشن الان چقدر میشه ؟

ادمین ۱۱ / ۱۴۰۰

با سلام این مورد تماما بستگی به میزان فعالیت و قدرت شخص طراح و برنامه نویس دارد . ممکن است این میزان درآمد از 1 میلیون تا 50 میلیون تومان متفاوت باشد

رفیع ۱۰ / ۱۴۰۰

سلام توضیحات مناسب بود اما اگر بخواهیم برای سایت ها یا شرکت های خارج ایران برنامه نویسی کنیم چطوره درآمدش؟

ادمین ۱۰ / ۱۴۰۰

در اینصورت هم فعالیت شما به صورت فریلنسری است و تفاوتی ندارد