بخش Vip سئو مایند

بهترین فرصت برای یادگیری در قسمت Vip سئو مایند هم اکنون برای دانشجوبان عزیز فراهم شده است

جزئیات بیشتر
ورود به بازار کار با سئو مایند

روش های کسب درآمد از php

مقالات برنامه نویسی

در این مقاله بهترین و البته ساده ترین و سریع ترین مسیر های کسب درآمد به کمک زبان برنامه نویسی php را خدمتتان معرفی خواهیم کرد .

0
روش های کسب درآمد از php

باتوجه به اینکه زبان برنامه نویسی php یکی از قدرتمند ترین زبان ها در حوزه طراحی سایت و برنامه نویسی است ، بد نیست تا روش های کسب درآمد از php را نیز بشناسیم . در مقالات قبلی سایت در رابطه با زبان های برنامه نویسی پولساز صحبت شد که php نیز یکی از این زبان ها بود . نمیتوان گفت این زبان تنها گزینه مورد ترجیح برای شروع یادگیری است اما قطعا یادگیری و آموزش php یکی از بهترین تجربه های شما برای ایجاد یک بستر کسب درآمد است .

در سال های اخیر زبان برنامه نویسی php قدرت خود را به کمک سیستم هایی که توسط آن توسعه پیدا کرده‌اند بخوبی نشان داد . به همین دلیل میتوان با یادگیری این زبان ، در بخش های بسیار زیادی فعالیت داشت . اما در کدام زمینه ها ؟ در این مقاله بهترین روش های کسب درآمد از php راخدمتتان معرفی خواهیم کرد .

پیشنهادی : دوره آموزش php ، جامع و تضمینی

با توجه به اینکه در حال حاضر بیش از 40% وب سایت های دنیا توسط سیستم مدیریت محتوا وردپرس اجرا می شوند و این سیستم تماما بر پایه زبان php است ، این اطمینان وجود دارد که یادگیری این زبان بیهوده نبوده و تا چندین سال بازار کار خواهد داشت . علاوه بر وردپرس ، در حالت کلی بیش از 50% وب سایت های دنیای در هسته اصلی خود از php استفاده می کنند . بنابراین نه تنها این زبان ارزش یادگیری دارد بلکه باید زمان مناسبی نیز جهت یادگیری و توسعه مهارت ها برای این زبان اختصاص داد .

اصلی ترین دلایل یادگیری php

قبل از اینکه به روش های کسب درآمد از php اشاره کنیم باید بدانید که دلایل تشویق برای یادگیری php چیست ؟ یادگیری زبان برنامه نویس php بسیار ساده است و شما میتوانید بدون هیچ پیشنیازی یادگیری این زبان را آغاز کنید . ابزارهایی که بر پایه این زبان توسعه پیدا کرده است همچون سیستم های مدیریت محتوا ( وردپرس ، جوملا ، اوپن کارت ، پرستا شاپ ، مجنتو و … ) و فریمورک های برنامه نویسی ( لاراول ، سیمفونی و … ) زمینه های کاری بسیاری را جهت اشتغال فراهم می کند .

خوشبختانه زمینه های کاری php به شکلی هستند که برای هرقسمت نیاز به یک متخصص دارد ، یه این معنی که جهت استخدام در شرکت های برنامه نویسی ، تسلط به یک ابزار ( برای مثال برنامه نویسی با وردپرس ) جهت استخدام کافی خواهد بود . اما با توجه به یکسان بود دستورات در این زبان ، شما با یادگیری کامل یک بخش همچون لاراول ، میتوانید به سرعت در زمینه برنامه نویسی قالب یا افزونه وردپرس نیز شروع به کار و کسب درآمد کنید .

روش های کسب درآمد از php

درآمد برنامه نویسان php به طور میانگین از 40.000 الی 120.000 دلار و بیشتر در سال متغیر است . در کشور ما نیز با توجه به میزان مهارت و تجربه کاری ، سقف حقوق بسیار مناسبی برای php کاران در نظر گرفته می شود . شما در گام های اول یادگیری زبان برنامه نویسی php لازم است تا بر روی پروژه های کوچک و بزرگ کار کنید تا مهارت شما در زمینه ایجاد بخش های مختلف پروژه افزایش پیدا کند . اما در کل میتوان زمینه های کسب درآمد از php را به این شکل معرفی کرد :

  • برنامه نویسی سیستم های مدیریت محتوای اختصاصی برای وب سایت ها ( سایت های فروشگاهی ، شخصی و … )
  • انجام پروژه های دانشجویی
  • برنامه نویسی سیستم های اختصاصی به کمک فریمورک هایی همچون لاراول
  • برنامه نویسی نرم افزار های سیستمی به کمک شبیه ساز های سرور ( برنامه های هتل ، کتابداری و … )
  • برنامه نویسی قالب و همچنین افزونه های اختصاصی برای سیستم های مدیریت محتوا مخصوصا وردپرس
  • کار به صورت فریلنسری و انجام پروژه های وب یا سیستمی به کمک php
  • برنامه نویسی بات برای پیام رسان ها همچون تلگرام
  • آموزش سرفصل های php  بصورت حضوری یا غیر حضوری برای دانشجویان علاقمند ( تدریس )

اکنون اطلاع دارید که سیستم های مدیریت محتوایی همچون وردپرس ، بخش عظیمی از مشکلات موجود در بخش مدیریت محتوا سایت را حل نموده است اما خود این سیستم نیز توسط php برنامه نویسی شده است . پس از یادگیری زبان php شما نیز میتوانید به تنهایی و اصطلاحا به کمک php خام ( بدون هیچ فریمورکی ) یک سیستم مدیریت محتوای اختصاصی را برنامه نویسی کنید . شما درصورت تسلط به نحوه کدنویسی بهینه و همچنین رعایت موارد امنیتی ، میتوانید سیستم های مدیریت محتوای اختصاصی را بدون نیاز به فریمورک هایی همچون لاراول برنامه نویسی کنید .

پروزه های دانشجویی نیز از جمله بخش هایی هستند که در این دسته از پروژه ها قرار دارند و معمولا پروژه های پایان ترم دانشجویان رشته های نرم افزار و آی تی و … پروژه طراحی سایت با سیستم مدیریت محتوای اختصاصی است که در این مورد میتوانید بخوبی فعالیت و کسب درآمد داشته باشید .

کار با php خام یکی از سخت ترین قسمت ها نسبت به بخش هایی همچون برنامه نویسی در بستر Cms (سیستم مدیریت محتوا ) یا فریمورک است و شاید تمامی کدهای مورد نیاز پروژه را به تنهایی از قدم صفر نگارش و تست کنید تا سیستم نهایی شما فاقد هرگونه باگ و مشکل نرم افزاری باشد .

برنامه نویسی به کمک فریمورک ها

اگر کمی در زمینه زبان برنامه نویسی php پیشرفت داشته باشید ، میتوانید کار روی فریمروک ها رانیز شروع کنید . هنگام استفاده از فریمورک ، بستر کدنویسی ساده تری روبروی شما خواهد بود و میتوانید بسیاری از کدهای نگارش شده در حالت php خام را کاهش دهید . در حقیقت سیستم های اختصاصی که با php خام نوشته می شوند در صورت نبود مشکل ( در پروژه های دانشجویی استاد راهنما تاکید دارد که از هیچ فریمورکی استفاده نشده و برنامه نویسی با php خام انجام شود ) میتوان از فریمورک ها استفاده کرد .

فریمورک هایی همچون لاراول به کمک برخی ابزارهای داخلی میتوانند حجم کدهای شما را بسیار کاهش داده و مهم تر از همه باعث استاندارد سازی پروژه نیزشوند . منظور از استاندارد سازی چست ؟

اگر شما در حالت اولیه و با کدهای php خام شروع به برنامه نویسی کنید ، تمامی دستورات توسعه یافته همچون توابع و کلاس ها را به دلخواه خود نام گذاری کرده و برنامه نویسی خواهید کرد . زمانی که از فریمورک استفاده می شود ، تمامی اسامی و دستورات به شکلی شناخته شده و با اسامی اصولی نام گذاری می شوند و این مسبب خوانایی بیشتر و درک ساده تر پروژه توسط سایر برنامه نویسانی است که قصد دارند پروژه شما را توسuه داده و یا عیب یابی کنند . پس دلیل اصلی استفاده فریمورک ، استاندارد سازی پروژه و کاهش حجم کدنویسی با همان خروجی نهایی است . اگر یک مقایسه بین بازار کار سیتسم های اختصاصی با سیستم های فریمورکی داشته باشیم میتوان گفت تقاضا برای شغل هایی همچون لاراول کار ، کمی بیشتر از حالت قبلی است اما در هر صورت شما با تسلط به php در حالت اولیه ، به راحتی به تمامی بخش ها تسلط خواهید داشت .

برنامه نویسی نرم افزار های سیستمی

php یکی از زبان هایی است که اصولا برای برنامه نویسی سمت سرور و بخش بک اند وب سایت ها معرفی شده است اما میتوانید توسط شبیه سازی های سرور در داخل سیسم عامل نیز برنامه های سیستمی را اجرا کنید . برای مثال وب سایت هایی که در بستر اینترنت در حال فعالیت هستند ، قبل از هرچیزی در داخل سیستم عامل های ویندوز ، لینوکس یا مک به شکل کامل برنامه نویسی و تست می شوند و نهایتا بر روی هاست یا سرور قرار می گیرند . به کمک زبان php میتوانید نرم افزارهایی همچوون حسابداری ، کتابداری ، مدیریت هتل و … را طراحی و برنامه نویسی کنید .

برنامه نویسی قالب و افزونه های اختصاصی برای سیستم های مدیریت محتوا

سیستم های مدیریت محتوای زیادی در دنیا درحال فعالیت هستند که در زمینه های فروشگاهی ، وبلاگی و … هسته های بسیار  قدرتمندی دارند . سیستم مدیریت محتوای وردپرس یکی از قدرتمند ترین ها و پولسازترین ها است . به کمک این سیستم ، برنانه نویسان بسیاری به سطوح درآمدی بالا دست پیدا کردند . این سیستم دارای دوبخش جانبی به نام قالب و همچنین افزونه است که قدرت آن را چندین برابر کرده است .

با توه به اینکه هسته اصلی سیستم مدیریت محتوای وردپرس زبان php است ، بنابراین با تسلط به این زبان و همچنین آشنایی با ساختار برنامه نویسی در وردپرس ، میتوانید به راحتی پوسته و همچنین افزونه های اختصاصی برای وردپرس برنامه نویسی کنید .

بازار کار این بخش بسیار گسترده و مناسب است به این دلیل که در حال حاضر در کشور ما چندین مارکت معروف برای فروش قالب و همچنین افزونه وردپرس وجود دارد که میتوانید با طراحی قالب ها افزونه و نهایتا قراردادن آنها در این مارکت ها ، سهم زیادی از سود فروش پوسته یا افزونه خود را به عنوان درآمد برداشت کنید . همچنین مارکت های بین المللی همچون تم فارست نیز از مارکت های بسیار معتبر برای فروش پوسته و همچنین افزونه است که درآمد های این مارکت ها عموما بر پایه پرداخت دلاری است . شاید دربین تمامی زمینه هایی که تاکنون معرفی شده و در ادامه معرفی خواهند شد ، این حوزه جهت فعالیت و کسب درآمد بسیار مناسب است . با تسلط به زبان php میتوانید در کمتر از چندماه ، پوسته و افزونه های اختصاصی برای این سیستم را برنامه نویسی کنید .

اشتغال به صورت فریلنسری

یکی از زمینه هایی که میتواند منجر به درآمد زایی مناسبی شود ، فعالیت به صورت فریلنسری است . فریلنسر به این معنی است که شما به عنوان یک انجام دهنده پروژه ، توانایی خود را به دیگران معرفی خواهید کرد و کارفرمایانی که قصد اجرای پروژه هایی متناسب با توانایی شما دارند ، از شما درخواست انجام این پروژه را خواهند داشت .

و یا در حالتی دیگر شما توانایی خود را به عنوان یک رزومه معرفی کرده و سپس با توجه به سطح توانایی خود ، به کارفرمایان اطلاع خواهید داد که توانایی اجرای پروژه آنها را دارید ! اما تمامی این اطلاع رسانی ها و ارسال و دریافت پروژه ، میتواند به روش های مختلفی انجام شود . برای مثال ارائه آگهی در سایت ها و اپلیکشن ها یکی از گزینه ها است اما لازم است بدانید که وب سایت های معتبری در داخل و خارج از کشور وجود دارد که تمامی این امکانات همچون ساخت روزمه ، ارسال پروژه ، درخواست پروژه و … را فراهم میکنند .

در اینگونه وب سایت ها ، بیشتر کارفرمایان پروژه های درخواستی خود را در داخل سایت آگهی می کنند و سپس فریلنسر ها که احتمال دارد شما نیز در آینده یکی از آنها باشید ، به کارفرما پیامی را تحت عنوان ” توانایی انجام پروژه شما را دارم ” ارسال کرده و با وی مذاکره خواهند کرد .  در حالت های دیگر نیز کارفرما پروژه خود را آگهی کرده و از فریلنسر ها درخواست ارائه قیمت برای انجام پروژه را دارند که متاسفانه برخی فریلنسر ها به دلیل اینکه پروژه را انجام دهند ، قیمت هایی کمتر به کارفرما پیشنهاد کرده و آن را قرارداد خواهند کرد . اگر قصد فعالیت در این زمینه دارید لازم است با برخی قوانین و نکات این حوزه آشنا شوید تا بتوانید هم سطح درآمدی خود را افزایش داده و هم گارانتی اخذ پروژه به شکل متداوم را ایجاد کنید . چرا که سطح مهارتی شما ، میزان رضایت و کیفیت پروژه های ارائه شده توسط شما ، طبق نظر کارفرما در رزومه شما درج شده و توسط سایر کارفرمایان که قصد ارائه پروژه به شما دارند بررسی خواهد شد . مسلما داشتن یک رزومه خوش ، باعث افزایش تعداد قرارداد و همچین درآمد شما است .

برنامه نویسی بات برای تلگرام

یکی دیگر از روش های کسب درآمد از php ، برنامه نویسی بات های تلگرامی است . با توجه به اینکه این پیام رسان در چندسال گذشته با حالت فیلترینگ روبرو شد ، اما هنوز هم کاربران بسیاری از آن استفاده می کنند . یکی از امکانات بسیار مناسب داخل تلگرام ، امکان ساخت بات و اتوماتیک کردن کارها است . در صورتی که به زبان برنامه نویسی php تسلط داشته باشید ، برنامه نویسی بات های تلگرامی کاری بسیار ساده و لذت بخش خواهد بود .

داخل بات های تلگرامی میتوان فرآیند های بسیار مختلف را به مرحله اجرا رساند . برای مثال قسمت مدیریت فروشگاه اینترنتی خود را به بات تلگرامی متصل نموده و موجودی ، قیمت و تمامی ویژگی های محصول خود را کنترل کنید . یا برای مثال یک بات فروشگاهی برای استفاده کاربران در تلگرام ایجاد نمائید تا بدون ورود به سایت ، پروسه خرید را از طریق بات انجام دهند .

بات هایی همچون چت ، فروش آنلاین ، خبررسان ، حرف ناشناس ، فروش فیلم و … همگی به سادگی در داخل تلگرام و در بستر زبان php قابل برنامه نویسی هستند . شناسایی بازار هدف و همچنین نیازهای مشتری می تواند مسبب درآمد زایی بسیار مناسبی از طریق برنامه نویسی بات برای شما باشد .

آموزش سرفصل های php  بصورت حضوری یا غیر حضوری برای دانشجویان علاقمند

یکی دیگر از زمینه های کسب درآمد از php ، تدریس است . البته این موضوع به سادگی روش های قبلی نیست . در مورد قبل شما با یادگیری سرفصل ها و همچنین تمرین و تکرار ، زمینه های پیشرفت را کم کم برای خودتان میسر نموده و توانایی اجرای پروژه هایی به مراتب بزرگ تر را به دست می آورید . اما در زمینه تدریس گزینه اصلی تجربه است .

شاید یک برنامه نویس موفق php  توانایی های لازم برای انجام پروژه های اختصاصی را در کمتراز 2 سال بدست آورد اما برای اینکه یک مدرس قوی و حرفه‌ای باشید لازم است تا حداقل 5 سال در یک زمینه به شکل مستمر فعالیت داشته باشید . خوشبختانه زبان های برنامه نویسی و حتی طراحی به شکلی هستند که هراندازه در مسیر آنها حرکت کنید ، تجارب شما بیشتر شده و با گزینه های کاربردی دقیق تر و مناسب تری روبر خواهید شد . به همین دلیل نمیتوان گفت که شما با 1 یا 2 سال کار بروی یک زبان ، توانایی تدریس آن به دیگران را دارید .

ورود به دنیای تدریس لازمه داشتن چندین مهارت مهم از جمله توانایی سخنوری ، ارتباط بین کلمات ، فن بیان و همچنین توانایی تفهیم اصولی است . درصورتی که توانایی ، مهارت و فن بیان لازم جهت تدریس را دارید ، میتوانید هم در زمینه مشاوره های آموزشی و هم در زمینه تدریس بصورت آفلاین یا آنلاین فعالیت نمائید . کسب درآمد از تدریس نیازمند شرایط خاصی است که در مقالات مفصل‌تر راجب آنها بخث خواهیم کرد . اما همین اندازه بدانید که این مورد از آخرین گزینه هایی است که برای کسب درآمد باید به آن نگاه کنید . هر دانشجویی که برای یادگیری علم و دانش به شما معتمد شود ، می بایست بهره و ثمره مناسبی را از وقت و زمانی که با شما گذرانده است برداشت کند . بنابراین این گزینه با توجه به اینکه از بهترین روش های کسب درآمد از php و حتی سایر زبان ها نیز محسوب می شود به عنوان پله آخر تلقی می شود .

سئو مایند چه اندازه به من کمک خواهد کرد ؟

مجموعه سئو مایند از جمله گروه های آموزشی است که از همان ابتدای شروع به کار ، محوریت ارائه خدمات آموزشی خود را بر پایه ارائه دوره های آموزش ویدئویی با رعایت صداقت و جامعیت قرار داده است و به همین دلیل شما دانشجویان عزیز می توانید با خیالی آسوده و تضمین یادگیری تمامی سرفصل های لازم جهت تبدیل شدن به یک شخص همه فن حریف ، در دوره های ما شرکت کنید .

دوره های جامعی همچون php که نیاز به صبر و حوصله جهت آموزش دارند ، در مجموعه سئو مایند با کاملترین سرفصل ها و پروژه های مطابق با نیاز بازار کار خدمت تمام علاقمندان تدریس شده است و شما به تمامی پکیج ها در داخل سایت دسترسی دارید . پشتیبانی دائمی ، پاسخگویی به موقع و بدون معطلی به تمامی دانشجویان محترم ، پیگیری روند آموزش و ارزش قایل شدن به تلاش و همت تمامی شما عزیزان ، یک آینده کاری و مالی خوب را از طرف شما و سئو مایند برایتان به ارمغان خواهد آورد . امیدواریم تا در این مسیر سهم ما برای یاری شما بسیار تاثیرگذار باشد .

ادمین

انتقال دانش زمانی ارزشمند است که در حوزه ارائه شده به شکل کامل و بی نقص باشد . در دوره های آموزشی و مقالاتی که برای شما عزیزان به اشتراک میگذارم ، تمامی تلاش خود را میکنم تا همه نیاز های شما را پوشش دهم .

آموزش های فرانت

اولین بخش از طراحی یک وب سایت را قسمت فرانت آن تشکیل می دهد . بنابراین برای حرکت در مسیری درست باید ابتدا در این بخش مهارت های لازم را بدست آورد .

شاید این مطالب نیز برای شما جالب باشد

آیا از اشتباهات اصلی برنامه نویسان مبتدی اطلاع دارید ؟ اگر برنامه نویس مبتدی یا حتی سطح متوسط هستید توصیه میکنیم حتما این مقاله را مطالعه کنید چرا که شاید شما نیز 1 اشتباه در پروژه های خود انجام می دهید و از آن بی خبر هستید .

0

دراین مقاله به شکلی کامل خدمت علاقمندان ورود به دنیای برنامه نویسی ، سن مناسب شروع این حرفه پولساز را توضیح خواهیم داد .

0
دیدگاه ها و نظرات
توجه کامنت های انگلیسی تایید نخواهند شد در صورت داشتن مشکل ، قبل از ارسال دیدگاه نظرات سایر دوستان را نیز مطالعه فرمائید برای مشاهده پاسخ دیدگاه ها بر روی علامت " " کلیک کنید
اشتراک دیدگاه
captcha
تکمیل تمامی فیلد ها الزامی است