بخش Vip سئو مایند

بهترین فرصت برای یادگیری در قسمت Vip سئو مایند هم اکنون برای دانشجوبان عزیز فراهم شده است

جزئیات بیشتر
ورود به بازار کار با سئو مایند

وردپرس چه تاثیری در سئو سایت دارد

مقالات حوزه وردپرس

وردپرس چگونه در سئو سایت تاثیر گذار است ؟ آیا میتوان با ساخت یک سایت توسط وردپرس نتایج بالاتر را در سرپ تضمین کرد ؟

4
وردپرس چه تاثیری در سئو سایت دارد

یکی از مهم ترین سئوالات در مورد سیستم مدیریت محتوای وردپرس ، تاثیر آن بر سئو سایت است و اینکه درصورت استفاده از وردپرس ، سئو سایت شما تا چه اندازه بهتر خواهد شد ؟ اولین موردی که باید درنظر داشته باشید این است که وردپرس و افزونه های کمکی آن ، به هیچ عنوان به تنهایی باعث بهبود سئو سایت شما نمی شوند ، اما به شما کمک می کنند تا سئو سایت خود را با سهولت انجام دهید .

اگر برای مثال قصد داشته باشید که صفحه خاصی از سایت را از دسترس خزنده های موتور جستجو خارج کنید ، درصورتی که سیستم مدیریت محتوای شما مناسب نباشد ، باید با انجام چندین کار مختلف ، صفحه مدنظر را از دسترس خارج کنید ، اما در سیستم های مدیریت محتوای استاندارد و خصوصا وردپرس ، این کار به سادگی فعال کردن یک گزینه است ! پس به همین دلیل گفتیم که این سیستم ها به شما در جهت داشتن یک سئو بهتر کمک خواهند کرد .

استفاده از وردپرس و افزونه های کمکی آن ، 90% مسیر سئو را برای شما هموار می کند !

وردپرس درحال حاضر محبوب ترین سیستم مدیریت محتوای دنیا است که چندین میلیون سایت توسط آن پیاده شده است و کاربری ساده و سرعت بالای آن ، در کنار قالب ها و افزونه هایی که برای این سیستم توسعه داده شده است ، محبوبیت آن را روز بروز بیشتر می کند .

سئو داخل سایت ، 70% سئو شما است

سئو داخل سایت ، 70% سئو شما است و بنابراین باید سیستمی که بروی سایت شما سوار است ، به همراه قالب اصلی وب سایت ، از نهایت سرعت به نسبت محتوای سایت برخوردار باشد . وردپرس علی رغم تمامی امکاناتی که دارد ، سرعت فوق العاده بالایی دارد و از این جهت از بسیاری سیستم های مدیریت محتوا رتبه بالاتری دارد .

وردپرس دارای دو افزونه سئو کاربردی و محبوب به نام های یواست سئو و رنک مث می باشد که رنک مث تماما رایگان است و در افزونه یواست برخی امکانات غیررایگان هستند و به همین دلیل نیاز به نصب افزونه های جانبی دارید اما همان امکانات رایگان افزونه یواست برای بهینه سازی بیش از 80% وب سایت ها کفایت می کند .

افزونه یواست قسمت هایی از صفحه شما که شامل علامت گذاری های خاصی است یا برای مثال متا تگ های لازم جهت یک محصول ، نمونه کار یا مقاله را به سادگی در داخل کدهای صفحه شما قرار خواهد داد و شما کافیست تا هریک از موارد را که ملزم به تنظیم هستید ، به درستی مقدار دهی کنید . اگر تمامی این موارد را به تنهایی پیاده کنید ، هم بخش های برنامه نویسی شما کار زیادی دارد و هم اینکه کار هرکسی نیست !

لذا میتوان تنها با نصب یک سیستم مدیریت محتوای قدرتمند و یک افزونه فوق العاده کاربردی ، سئو سایت را به شکلی درست از ابتدا به سمت جلو برد . ساختار کدنویسی در قالب و همچنین سیستم مدیریت محتوا بسیار مهم است . برنامه نویسی سیستم وردپرس بسیار دقیق و بهینه است و لذا هیچ بار اضافی بروی سرور یا هاست شما وجود ندارد و اگر قالب سایت شما تمامی فاکتور های استاندارد وردپرس را رعایت کرده باشد تنها در کمتر از چندثانیه برای کاربران نمایش داده خواهد شد .

شما برای هربخش مجزایی در سایت همچون محصولات ، مقالات یا نمونه کارها و هر محتوای دیگری ، باید تنظیمات سئو را به شکل جداگانه اعمال کنید ، اما افزونه سئو برای هربخش محتوایی از سایت شما ؛ امکان انجام تنظیمات را به سادگی فراهم خواهد کرد و از این نظر نیز راحت خواهید بود .

افزونه سئو همواره با توجه به آخرین تغییرات انجام شده در الگوریتم ها ، هسته خود را بروز رسانی می کند و براساس همین تغییرات ، فاکتور های لازم را داخل افزونه حهت تنظیم کردن به شما نمایش میدهد و به همین دلیل باید هنگام ارائه هرگونه بروز رسانی ، فورا اقدام به بروز کردن افزونه خود کنید تا طبق جدیدترین تغییرات ، سئو سایت و محتوای سایت را انجام دهید .

درصورتی که شما از یک سیستم مدیریت محتوای اختصاصی استفاده کنید ( به عبارتی سیستم هایی که صرفا برای قالب شما برنامه نویسی شده است ) دراینصورت هراندازه که برنامه نویس قصد داشته باشد تا تنظیمات سئو را داخل سیستم برای شما قابل دسترس کند ، بازهم امکانات افزونه سئو وردپرس و خود وردپرس در آن وجود نخواهد داشت .

برای مثال در افزونه یواست بیش از 10 فاکتور مهم در حین نگارش مطلب به شما نشان داده می شود که باید تمامی آن را ها را به درستی رعایت کنید . یعنی اگر شما یک سئو کار نیز نباشید ، این افزونه شروط لازم جهت داشتن یک محتوای خوب را برای شما نشان میدهد و کافیست موارد خواسته شده را داخل محتوای خود انجام دهید . مثلا یک لینک داخلی به یکی دیگر از مقالات سایت داخل مطلب خودتان ایجاد کنید تا لینک سازی داخلی شما بهبود پیدا کند و به همین ترتیب تااااا … اکثر موارد مربوط به سئو مقاله شما انجام شود .

علاوه بر این ، در پیکربندی اولیه وردپرس و خصوصا افزونه یواست سئو ، میتوانید شروط لازم برای روند کاری افزونه یواست را تنظیم کنید تا از همان اول کار ، سایت شما با یک چارچوب مشخص فعالیت کند .

نشانه گذاری هایی به نام Schema در پشت پرده صفحات وب وجود دارد که خوانایی صفحات وب شما برای خزنده ها را افزایش میدهد . برای مثال شما یک ویدیو داخل صفحه وب خودتان بین مطلب قرار دادید . تازمانی که شما اطلاعات درستی از این ویدیو به خزنده ها ارائه نکنید ، داخل گزارشات صفحه سایت شما داخل گوگل سرچ کنسول ( یک ابزار رایگان گوگل جهت آنالیز عملکرد وب سایت ) بخش ویدیو نمایش داده نمی شود ! اما اگر با استفاده از Schema ویژگی های ویدیو خود همچون لینک اصلی ویدیو ، زمان ویدیو ، تاریخ انتشار ، عنوان و … را به درستی و در قالب صحیح برای خزنده ها ارائه کنید ، در داخل نتایج ویدیویی موتور های جستجویی همچون گوگل نیز بخوبی نمایش داده خواهید شد و از این جهت باید المان های اصلی صفحه را توسط Schema نشانه گذاری کنید .

انجام این کار به شکل دستی حقیقتا دشوار است و تنها توسط یک برنامه نویس ماهر انجام می شود اما اگر از افزونه یواست و افزونه کمکی سئو ویدیو استفاده کنید ، بدون اینکه شما خبرداشته باشید ، این موارد به کدهای پشت پرده سایت شما اضافه شده و سئو سایتتان در زمینه محتوای ویدیویی رشد خواهد داشت .

پس میتوان به سادگی متوجه شد که اگر از سیستم مدیریت محتوای وردپرس استفاده کنید ، همانطور که بالاتر گفته شد ، بیش از 90% مسیر سئو شما هموار خواهد شد . ویردپرس و خصوصیات آن بسیار زیاد هستند و اگر سایت شما ، جزء سایت های شناخته شده است ، همچون فروشگاه اینترنتی ، سایت های شرکتی ، رستوران ، املاک و … وردپرس گزینه اصلی برای راه اندازی سایت شما است .

البته برخی قالب های آماده وردپرس ساختار سنگینی دارند و در ابتدای بارگذاری صفحه ، به دلیل تعدد کتابخانه های استایل و همچنین اسکریپت ، مدت زمان زیادی باید منتظر بارگذاری سایت باشید و به همین دلیل سئو سایت شما حتی در صورت استفاده از وردپرس یا افزونه یواست نتیجه مناسبی نخواهد داشت به این دلیل که سرعت سایت یکی از 3 فاکتور مهم در راس هرم سئو است که قبل از هرچیزی باید در فکر بهینه کردن سرعت سایت بود .

لذا توجه داشته باشید که هنگام خرید قالب وردپرس ، حتما فاکتور های لازم برای سئو داخل آن رعایت شده باشد ، همچنین اگر از قالب های اختصاصی برای وردپرس استفاده کنید ، نور علی نور است ! تم های اختصاصی چون باتوجه به حوزه کاری هر وب سایت برنامه نویسی می‌شوند لذا بخش ها و کتابخانه های اضافی در آنها وجود ندارد چراکه تنها برای یک کسب و کار خاص ایجاد شده و همانند تم های آماده ، برای کاربران عمومی نیست تا محبور باشند نیاز های مخاطبین مختلف را پوشش دهند .

هدف از ارائه این مقاله تشریح کلی خصوصیات وردپرس برای داشتن یک سئو بهتر است . در این مورد اگر علاقمند به استفاده از سیستم های دیگری هستید ، تماما مختار هستید اما وردپرس یک سیستم مورد تایید با سئو فوق العاده کارآمد است که میتوانید آن را گزینه اصلی ببینید .

ادمین

انتقال دانش زمانی ارزشمند است که در حوزه ارائه شده به شکل کامل و بی نقص باشد . در دوره های آموزشی و مقالاتی که برای شما عزیزان به اشتراک میگذارم ، تمامی تلاش خود را میکنم تا همه نیاز های شما را پوشش دهم .

آموزش های فرانت

اولین بخش از طراحی یک وب سایت را قسمت فرانت آن تشکیل می دهد . بنابراین برای حرکت در مسیری درست باید ابتدا در این بخش مهارت های لازم را بدست آورد .

شاید این مطالب نیز برای شما جالب باشد

با چندخط کد می‌توانید دکمه تماس را در داخل سایت خودتان اضافه کنید ! ساخت دکمه ثابت برای تماس در داخل سایت های وردپرسی بدون نصب هیچ افزونه خاصی !

1

اگر در وردپرس قصد دارید تا از یک نوشته ، برگه یا محصول کپی تهیه کرده و کار خود را سرعت بخشید باید چگونه عمل کرد ؟ معرفی روش های سریع تهیه رونوشت از انواع محتوا در وردپرس !

0
دیدگاه ها و نظرات
توجه کامنت های انگلیسی تایید نخواهند شد در صورت داشتن مشکل ، قبل از ارسال دیدگاه نظرات سایر دوستان را نیز مطالعه فرمائید برای مشاهده پاسخ دیدگاه ها بر روی علامت " " کلیک کنید
اشتراک دیدگاه
captcha
تکمیل تمامی فیلد ها الزامی است
دیدگاه های شما
sina ۱۰ / ۱۴۰۲

اگر قصد داشته باشم سایتی که با اوپن کارت طراحی شده و حدود 200 تا محصول داخلش داره رو به وردپرس منتقل کنم اولا آیا امکان داره و دوم اینکه چقدر زمان و هزینه لازمه؟ممنون میشم درحد راهنمایی توضیح بفرمایید

ادمین ۱۰ / ۱۴۰۲

سلام ، بله این کار امکانش هست اما هزینه و زمان مطمئنا بالا خواهد بود و نمیشه زمان و دستمزد دقیقی برای این کار خدمتتون اعلام کرد ، فاکتورهای زیادی باید بررسی بشه

احسان ۰۹ / ۱۴۰۲

وردپرس بهترین سیستم برای ساختن سایت و سئو هست

ادمین ۰۹ / ۱۴۰۲

بله ازنظر ما بهترین سیستم مدیریت محتوایی که دنیای طراحی سایت بخودش دیده و درصورت استفاده درست میتونید بهترین سایت هارو باهاش برنامه نویسی کنید