بخش Vip سئو مایند

بهترین فرصت برای یادگیری در قسمت Vip سئو مایند هم اکنون برای دانشجوبان عزیز فراهم شده است

جزئیات بیشتر
ورود به بازار کار با سئو مایند

روش حذف متا تگ ‌Generator در وردپرس

مقالات حوزه وردپرس

حذف متا تگ ‌Generator در وردپرس مسبب افزایش امنیت وب سایت شما است اما این تگ چه اندازه در بحث امنیتی اهمیت دارد که باید آن را حذف کنیم ؟ در این مقاله همراه ما باشید .

0
روش حذف متا تگ ‌Generator در وردپرس

متا تگ‍‍‍‍‌ها یکی از تگ های شناخته شده در طراحی و کدنویسی سایت هستند که میتوان توسط آنها ، ویژگی های مختلف پروژه را کنترل کرد . مواردی که توسط تگ‌های متا در داخل سایت قرار می‌گیرد ، در ظاهر سایت شما تاثیری نخواهد داشت ، اما این تگ ها می‌توانند خصوصیات کلی پروژه را مدیریت کنند . برای مثال اگر قصد دارید تا در سایت خودتان با زبان فارسی مشکل نداشته باشید می‌توانید از تگ متا به نام ” charset ” استفاده کنید . ساختار کلی متا تگ‍‌ها به شکل زیر است :

<meta name="" content="">

اکثر متا تگ‌ها یک نام و یک مقدار دارند و ممکن است در داخل هدر سایت ، چندین متا تگ مختلف وجود داشته باشد . برخی از این متا تگ‌ها را خود شما داخل پروژه قرار خواهید داد و برخی دیگر نیز توسط سیستم هایی همچون وردپرس برای مدیریت بیشتر و بهتر پروژه داخل سایت شما اضافه خواهد شد .

اکثر این متا تگ‍‌ها برای مدیریت بهتر پروژه هستند ، برخی از این متا تگ‍‌ها همچون تگ robots بسیار مهم هستند چراکه مستقیما روی سئو تاثیر دارند و تنظیم کردن مقدار آنها به شکل درست ، حائز اهمیت است . متا تگ robots به شکل زیر است :

<meta name="robots" content="noindex">

اگر مقدار content این متا تگ را برابر با noindex قرار دهید ، سایت شما در پروسه سئو قرار نخواهد گرفت و نمیتوانید سایت خودتان را در کلمات مختلف حوزه کاری ، به صفحه اول گوگل برسانید . پس این متا تگ یکی از مهم ترین متا تگ هایی است که باید به آن در داخل سایت دقت کنید .

اما در این مقاله صحبت درمورد یکی از متا تگ هایی است که هنگام استفاده از سیستم مدیریت محتوای وردپرس ، توسط خود وردپرس داخل سایت اضافه می‌شود و این متا تگ به‌شکل زیر در سورس سایت شما قرار خواهد گرفت :

<meta name="generator" content="WordPress 6.4" />

همانطور که مشاهده می‌کنید ، در داخل این متا تگ ، اطلاعات مربوط به نسخه وردپرس شما که درحال حاضر سایت شما روی آن قرار دارد درج شده است . این متا تگ به شکل داینامیک تنظیم شده است و هرزمان که وردپرس شما بروز شود ، اطلاعات داخل این بخش نیز بروز خواهد شد . این متا تگ شاید در نگاه اول بسیار ساده است اما جالب است که اطلاعاتی را در مورد این متا تگ خدمت شما ارائه کنیم تا درجریان باشید که باید با این متا تگ چگونه رفتار کنید !!

متا تگ ‌Generator چرا مهم است ؟؟

متا تگ ‌Generator همانطور که گفته شد نسخه فعلی وردپرس شما را نشان می‌دهد . وردپرس سیستمی داینامیک است و در بازه های زمانی کوتاه ، بروزرسانی هایی را ارائه می‌کند که هرکدام از این بروزرسانی ها شامل رفع ایراد و باگ‌های شناخته شده و همچنین اضافه شدن امکانات جدیدتر است که برای مثال در تغییرات نسخه 6 ، اکثر تغییرات روی ویرایشگر بلوک و گوتنبرگ اعمال می‌شود .

هرنسخه از وردپرس ممکن است شامل برخی باگ‌ها و برخی مسیرهای نفوذ باشد که توسط هکرها و افراد نفوذگر شناخته شوند . از آنجایی که متا تگ جنریتور ، نسخه فعلی وردپرس را نمایش می‌دهد ، از این جهت کار افراد نفوذ کننده نیز راحت‌تر خواهد شد چراکه باتوجه به نسخه نمایش داده شده ، این اشخاص اطلاع دارند که در این نسخه چه باگ‌هایی وجود دارد و می‌توانند توسط آن به سیستم شما آسیب بزنند .

همیشه تاکید کردیم که هرزمان وردپرس بروزرسانی ارائه کرد ، حتما این بروزرسانی ها را انجام دهید که یکی از دلایل همین متا تگ است .

برخی افراد بر این باور هستند که وب سایت های کوچکی که برای بیزنس‌ها و کسب‌وکارها طراحی می شود ، ارزش چندانی ندارند که افراد نفوذکننده به سراغ آنها بیایند اما حقیقتا اینطور نیست و اتفاقا این وب سایت ها بیشتر در معرض خطر هستند و کسبوکار شما هراندازه که کوچک باشد ، لازم است تا نکات امنیتی آن را رعایت کنید . حذف این تگ از داخل سورس سایت شما بیشتر جنبه امنیتی دارد تا نمایشی و …

روش اول حذف متا تگ ‌Generator در وردپرس

اولین روش که معمولا ساده ترین روش برای وب مستران محسوب می‌شود استفاده از افزونه است . افزونه شناخته شده که مختص انجام این کار است افزونه ” Meta Generator and Version Info Remover ” است که می‌توانید با نصب آن روی وردپرس خودتان و صرفا با قراردادن یک تیک ، حذف متا تگ ‌Generator در وردپرس را انجام دهید . تصویر این افزونه داخل مخزن وردپرس به شکل زیر است :

افزونه‌ی Meta Generator and Version Info Remover در وردپرس

کار با این افزونه نیاز به دانش خاصی ندارد و صرفا در حد نصب و چند کلیک است . این افزونه بسیار سبک است و توجه داشته باشید که درصورت غیرفعال شدن و یا حذف شدن ، متاتگ مجدد در داخل سورس سایت نمایش داده خواهد شد .

روش دوم حذف متا تگ ‌Generator در وردپرس

روش دوم مختص دوستان کدنویس است و برای این عزیزان بسیار ساده‌تر می‌باشد . برای حذف متا تگ ‌Generator در وردپرس کافیست کد زیر را در داخل فایل functions.php قرار دهید :

add_filter( 'the_generator', '__return_false' );

پس از قراردادن این قطعه کد کوچک ، که همانطور که می‌دانید یک فیلتر روی بخشی از وردپرس که مربوط به متا تگ است را اجرا می‌کند ، برای همیشه متا تگ از داخل قالب و پوسته فعال شما ( نه از کل قالب های سایت ) حذف خواهد شد .

روش سوم استفاده از افزونه های کمکی و نصب شده

برخی از افزونه های جامع در وردپرس ريال امکانات اضافی را در اختیار کاربران قرار می‌دهند تا بدون اینکه نیاز داشته باشند تا چندین افزونه را نصب کنند وبرخی موارد را سامان دهی کنند ، تنها به کمک یک افزونه ، چندین پروسه را تکمیل کنند . از آنجایی که مضوع این متاتگ به مباحث امنیتی ارتباط دارد ، لذا عاقلانه است که در افزونه های امنیتی به دنبال گزینه هایی باشیم که این کار را برای ما انجام دهند .

افزونه امنیت کامل وردپرس یا همان ” aiowp ” یکی از افزونه های محبوب امنیتی در وردپرس است که علاوه بر امکانات بسیار بسیار زیاد ، امکان حذف متا تگ ‌Generator در وردپرس را نیز در اختیار شما قرار می‌دهد . در این افزونه می‌توانید از قسمت ” تنظیمات ” و بخش ” اطلاعات نگارش وردپرس ” همانند تصویر زیر ، صرفا با یک کلیک ، حذف متا تگ ‌را انجام دهید .

حذف متا تگ ‌Generator در وردپرس با افزونه امنیت کامل وردپرس

پس میتوان بسادگی این گام امنیتی را نیز در سایت پیاده کرد . امنیت همواره بسته به یک مورد نیست ! خصوصا در وب سایت باید توجه داشته باشید که مجموعه‌ای از کارها در کنار هم مسبب داشتن یک امنیت مناسب خواهند بود پس در این مسیر یعنی تامین امنیت سایت باید به تمامی فاکتورهای ممکن دقت کرد .

 

ادمین

انتقال دانش زمانی ارزشمند است که در حوزه ارائه شده به شکل کامل و بی نقص باشد . در دوره های آموزشی و مقالاتی که برای شما عزیزان به اشتراک میگذارم ، تمامی تلاش خود را میکنم تا همه نیاز های شما را پوشش دهم .

آموزش های فرانت

اولین بخش از طراحی یک وب سایت را قسمت فرانت آن تشکیل می دهد . بنابراین برای حرکت در مسیری درست باید ابتدا در این بخش مهارت های لازم را بدست آورد .

شاید این مطالب نیز برای شما جالب باشد

وردپرس چگونه در سئو سایت تاثیر گذار است ؟ آیا میتوان با ساخت یک سایت توسط وردپرس نتایج بالاتر را در سرپ تضمین کرد ؟

4

با چندخط کد می‌توانید دکمه تماس را در داخل سایت خودتان اضافه کنید ! ساخت دکمه ثابت برای تماس در داخل سایت های وردپرسی بدون نصب هیچ افزونه خاصی !

1
دیدگاه ها و نظرات
توجه کامنت های انگلیسی تایید نخواهند شد در صورت داشتن مشکل ، قبل از ارسال دیدگاه نظرات سایر دوستان را نیز مطالعه فرمائید برای مشاهده پاسخ دیدگاه ها بر روی علامت " " کلیک کنید
اشتراک دیدگاه
captcha
تکمیل تمامی فیلد ها الزامی است