بخش Vip سئو مایند

بهترین فرصت برای یادگیری در قسمت Vip سئو مایند هم اکنون برای دانشجوبان عزیز فراهم شده است

جزئیات بیشتر
ورود به بازار کار با سئو مایند
دوره متخصص css ، تضمین تخصص شما در مهارت های فرانت‌اند ، مشاهده دوره

چرا Html زبان برنامه نویسی نیست ؟

مقالات طراحی سایت

آیا Html یک زبان برنامه نویسی است ؟ و چگونه میتوان به کمک Html برنامه نویسی کرد و یک وب سایت داشت ؟ بررسی ویژگی زبان های برنامه نویسی ، طراحی و نشانه گذاری

2
چرا Html زبان برنامه نویسی نیست ؟

زیان Html که پایه و اساس همه وب سایت های دنیا می باشد و عملا هر وب سایتی جهت تولد نیاز به آن دارد ، یک زبان نشانه گذاری برای صفحات وب است که حتی با توسعه علم برنامه نویسی و طراحی وب ، هنور هم در برخی منابع شاهد این موضوع هستیم که عده خاصی که متاسفانه از دانش این دنیای جذاب به دور هستند Html را یک زبان برنامه نویسی خطاب می کنند در حالی که اصلا ماهیت و ساختار زبان Html به شکل یک زبان برنامه نویسی نیست . حقیقت این موضوع با بررسی ویژگی زبان های برنامه نویسی در کنار Html بخوبی مشخص خواهد شد .

ویژگی های اصلی زبان های برنامه نویسی

لزوما هر زبانی که بصورت کدنویسی ، نتایج خاصی رابرای ما نمایش دهد زبان برنامه نویسی نیست حتی اگر ما در حال کد نویسی باشیم دلیل بر این نیست که مشغول برنامه نویسی هستیم . این تنها دلیلی است که همان عده خاص ، Html را به یک زبان برنامه نویسی تشبیه کردند .

زبان های برنامه نویسی ویژگی های مختلفی دارند که با توجه به آنها میتوان گفت زبانی که با آن در حال کار هستیم یک زبان برای برنامه نویسی و برنامه سازی محسوب می شود . اول اینکه هر زبان برنامه نویسی امکان تعریف متغیر دارد . متغیر در حقیقت ظرفی است که مقادیر خاصی در داخل آنها قرار داده می شوند تا در حین کدنویسی از آنها استفاده کنیم و مقدار آنها در طول برنامه میتوانید تغییر کند . پس هر زبان برنامه نویسی حتما به خاصیت تعریف متغیر نیاز دارد چرا که جهت تبادل داده ها و انجام محاسبات به متغیر نیاز داریم . در زبان نشانه گذاری Html امکان تعریف متغیر وجود ندارد .

اما شاید همین یک دلیل جهت توجیه کافی نباشد . زبان های برنامه نویسی امکان ایجاد دستورات شرطی ، مقایسه ، امکان تعریف حلقه ها و توابع را دارند . برای مثال میتوان فرآیند مشخصی را توسط یک تابع برنامه نویسی شده اجرا نمود . تصور کنید که نیاز داریم تا نمرات دانشجویان کل یک دانشگاه را محاسبه کنیم . نحوه محاسبه معدل یک الگورتم مشخص دارد و کافیست تا یکبار الگوریتم آن را برنامه نویسی کنیم . نمرات دانشجویان می توانند داده های ما باشند و یک تابع برای انجام محاسبات برنامه نوییسی شود .

یا برای مثال حلقه ها می توانند انجام یک کار را به صورت روتین تسهیل کنند . تصور کنید که قصد داریم تا اطلاعات کاربران یک وب سایت را در قالب یک جدول نمایش دهیم . بجای اینکه هر بار اطلاعات کاربران را دریافت و نمایش دهیم می توانیم کل اطلاعات را داخل حلقه های برنامه نویسی قرار دهیم تا هر بار عمل چاپ برای ما تکرار شود .

هیچکدام از این موارد و بسیاری از موارد دیگر ، در زبان نشانه گذاری Html مقدور نیست و از این جهت امکان تبادل اطلاعات و انجام کارهایی همچون ذخیره و بازیابی در آن ممکن نیست .

چرا Html زبان نشانه گذاری است ؟

Html اولین زبان در قسمت وب است که هنگام یادگیری طراحی و یا برنامه نویسی با آن سروکار خواهیم داشت . یادگیری این زبان وقت چندانی از شما نخواهد گرفت و شاید در عرض چند روز تمام این زبان را بخوبی یاد گرفته باشید . تصور کنید که شما قصد ساخت یک ساختمان را دارید . تا زمانی که اسکلت ساختمان شما پیاده سازی نشود مطمئنا امکان ندارد تا کارهایی همچون دیوار پوشی ، نقاشی ، گچ کاری و … بر روی آن انجام شود . پس به یک ساختار و اسکلت بندی اولیه نیاز داریم تا مشخص کند که کدام المان در کدام قسمت قرار دارد و بتوانیم بعدا بر روی آنها کار کنیم .

زبان Html نیز در داخل صفحات وب عمل نشانه گذاری را برای ما انجام خواهد داد تا بتوانیم به کمک زبان طراحی Css به این طرح اولیه و اسکلت کلی ، رنگ و لعاب ببخشیم تا ظاهر کار نمایان شود . ما به کمک Html در داخل صفحه وب ، نشانه گذاری می کنیم و تعیین میکنیم که کدام المان ها در کدام قسمت صفحه باشند ، نهایتا به کمک Css طراحی همان بخش ها را انجام خواهیم داد .

بنابراین اسکلت سایت به کمک یک زبان نشانه گذاری پیاده سازی خواهد شد نه یک زبان برنامه نویسی ، چرا که در غیر اینصورت برنامه نویسی هم ممکن نیست . اما جدای از تمامی این موارد همه طراحان و برنامه نویسان دنیا می دانند که Html زبان برنامه نویسی نیست و در کل یک زبان برای نشانه تعریف شده است . شاید برخی از دوستان که در ابتدای راه هستند و هنوز قدم های اولیه برای ورود به دنیای طراحی و برنامه نویسی را برداشتند در این زمینه سردرگم باشند .

به همین خاطر لازم دانستیم تا هر چند کوچک ، اطلاعات درستی در اختیار شما عزیزان قرار دهیم تا از همین ابتدای راه با ذهنیت درست وارد این دنیا شوید . متاسفانه برخی از دوستان به دلایلی همچون عجله و یا برخورد با منابع آموزش نادرست در همان اول راه ، آموزش های درستی را فرا نگرفته و همین کار باعث می شود تا انتهای دوره ها ، یک باور غلط داشته باشند .

اگر قرار است تا یکبار برای همیشه طراح یا برنامه نویس وب باشید پس یک نصیحت دوستانه را از جانب ما پذیرا باشید و آن هم اینکه اگر وارد یک عرصه شدید ، هرگز با چشم و گوش بسته ادامه ندهید . اگر به عنوان یک طراح در شرکت یا مجموعه خاصی استخدام شدید و سوالی از شما در زمینه تخصصی خودتان پرسیده شد ، باید تا حد زیادی توانایی پاسخ به آن را داشته باشید ، پس از این جهت سعی کنید تا در هر مرحله از طراحی و برنامه نویسی دنیای وب ، با دید کامل بر موضوع سوار باشید تا حدالامکان بتوانید به اندازه همان کسانی که در بازار کار مشغول هستند ، دانش داشته باشید .

هیچکس در هیچ جای دنیا به هیچ زبان برنامه نویسی یا طراحی کاملا مسلط نیست چرا که زبان های طراحی وبرنامه نویسی تابع خلاقیت شما هستند و می توانند به هر روشی کار کنند و خروجی داشته باشند . اما مطمئنا یادگیری دست و پا شکسته هم برای شما نه منفعتی خواهد داشت و نه درآمد !! به همین خاطر سعی کنید تا اگر در زمینه خاصی قادر به یافتن ویدیو آموزشی نبودید ، از منابع متنی اصولی همچون این مقاله استفاده نمائید . امیدواریم تا مطالب ارائه شده ، هر چند مختصر اما مفید باشد .

ادمین

انتقال دانش زمانی ارزشمند است که در حوزه ارائه شده به شکل کامل و بی نقص باشد . در دوره های آموزشی و مقالاتی که برای شما عزیزان به اشتراک میگذارم ، تمامی تلاش خود را میکنم تا همه نیاز های شما را پوشش دهم .

آموزش های فرانت

اولین بخش از طراحی یک وب سایت را قسمت فرانت آن تشکیل می دهد . بنابراین برای حرکت در مسیری درست باید ابتدا در این بخش مهارت های لازم را بدست آورد .

شاید این مطالب نیز برای شما جالب باشد

چگونه میتوانیم از فعالیت در زمینه وردپرس درآمد مناسبی داشته باشیم ؟ بهترین راه برای داشتن درآمد از وردپرس کدام زمینه است ؟ زمینه برنامه نویسی یا وب مستری ؟ همراه ما باشید در این مقاله

6

در این مقاله کسب درآمد از طراحی و فروش قالب را به همراه گزینه های مورد نیاز جهت قابلیت فروش تمپلیت ها بررسی خواهیم نمود ، چه نکاتی برای فروش قالب در کد نویسی مهم هستند ؟

0
دیدگاه ها و نظرات
توجه کامنت های انگلیسی تایید نخواهند شد در صورت داشتن مشکل ، قبل از ارسال دیدگاه نظرات سایر دوستان را نیز مطالعه فرمائید برای مشاهده پاسخ دیدگاه ها بر روی علامت " " کلیک کنید
اشتراک دیدگاه
captcha
تکمیل تمامی فیلد ها الزامی است
دیدگاه های شما
ساجد ۱۰ / ۱۴۰۰

سلام آموزش توی سایت شما نیست برای html ؟؟

ادمین ۱۰ / ۱۴۰۰

سلام بزودی آموزش کامل قرار خواهد گرفت