بخش Vip سئو مایند

بهترین فرصت برای یادگیری در قسمت Vip سئو مایند هم اکنون برای دانشجوبان عزیز فراهم شده است

جزئیات بیشتر
ورود به بازار کار با سئو مایند

چگونه میتوان سریع طراحی سایت یاد گرفت ؟

مقالات طراحی سایت

با رعایت 4 فاکتور اصلی در یادگیری مهارت های طراحی سایت ، می توانید در کوتاه ترین زمان ، توانایی رسیدن به بازارکار و درآمد را داشته باشید . در این مقاله این 4 مورد را معرفی و بررسی خواهیم کرد .

4
چگونه میتوان سریع طراحی سایت یاد گرفت ؟

یکی از سوالاتی که ممکن است در دنیای وب مطرح شود این است که چگونه میتوان سریع طراحی سایت یاد گرفت ؟؟ معمولا تمامی انسان ها کمی عجول بودن را در خلقیات خود دارند و قصد دارند تا خیلی سریع به نتیجه برسند . اما در این بین یک موضوع مهم نیز وجود دارد ! باید دید ما قصد یادگیری چه مهارت ها و رسیدن به چه هدفی را داریم و این هدف چه اندازه نیاز به تلاش و صرف زمان دارد !

البته که استفاده اصولی از زمان ، یک موضوع بسیار مهم است . اگر به هر دلیل ، زمان اختصاص داده شده جهت رسیدن به هدفی که در نظر داریم را دچار نقصان کنیم ، مطمئنا نمیتوان در زمانی مناسب به آن هدف دست پیدا کرد . طراحی سایت و فعالیت در این زمینه یکی از مهارت هایی است که بسیاری از جوانان علاقمند هستند تا این مهارت را بخوبی یاد گرفته و بتوانند از آن درآمد کسب کنند .

اما بازهم همان موضوع عجول بودن در اینجا مطرح است . همه علاقه دارند تا این مهارت را یاد بگیرند و همه تمایل دارند تا بزودی به درآمد برسند . اما چه درصدی از این افراد واقعا تمایل به تلاش و همت دارند ؟؟ مطمئنا دیدن افراد موفق همیشه لذت بخش است اما اینکه ما نیز می توانیم جزو این افراد باشیم تماما بستگی به خود ما دارد . اما چه مواردی در یادگیری طراحی سایت مهم است ؟

در حقیقت اگر فاکتور هایی که در ادامه خدمتتان توضیح داده شدند را بخوبی تنظیم کنید ، می توانید روند آموزش را تسریع بخشید . اما اگر به فکر راه میانبر هستید باید گفت برای کسب درآمد ، چنین خبری نیست !!!

پس همراه ما باشید تا مهم ترین فاکتور های تسریع روند آموزشی در دنیای طراحی وب را با هم برررسی کنیم . به خاطر داشته باشید که تمامی این فاکتور ها الزامی هستند و نقصان در هر کدام از این موارد ، باعت لق شدن پایه های آموزشی شما در مسیر مد نظر خواهد شد .

گام اول ، انتخاب منابع درست

اول از همه گفتیم که صرف زمان مناسب برای یادگیری و صبور بودن بسیار مهم است . اما باید دید این زمان برای چه چیزی و چگونه صرف می شود . متاسفانه یکی از اصلی ترین دلایل عدم نتیجه گیری مشتاقان یادگیری طراحی سایت ، نداشتن منابع مناسب است .

منابعی که جهت یادگیری از آنها استفاده می کنید ، چنانچه مناسب و دارای محتوای مورد نیاز شما نباشند ، اگر چندین سال هم زمان صرف کنید ، مسلم است که هیچ نتیجه مناسبی حاصل نخواهد شد . پس اول از هرچیزی در پاسخ به چگونه میتوان سریع طراحی سایت یاد گرفت ، باید گفت اولین گام شناخت و انتخاب منابع اصولی جهت یادگیری است . این موضوع اصلی ترین فاکتور در تسریع یادگیری شما می باشد پس سایر موارد که در ادامه گفته خواهد شد ، همگی به همین فاکتور وابسته هستند .

از این جهت اگر قصد ورود به این مسیر را دارید اول از همه ، از اعتبار مجموعه و اساتیدی که قصد دارید تا دانشجوی آنها باشید ، اطمینان حاصل نمائید .

گام دوم شناخت مسیر است !

زمانی که قصد داریم تا در مسیر یادگیری طراحی و برنامه نویسی وب حرکت کنیم ، مطمئنا مسیر های بسیار زیادی پیش روی ما قرار دارند . در این بین برخی دوستان علاقمند هستند تا فقط در زمینه طراحی فعالیت نمایند و برخی دوستان در زمینه برنامه نویسی و تعدادی نیز در هر دو زمینه .

اگر هم اکنون وارد نت شده و کمی در بین وب سایت های آموزشی مختلف گشت و گذار کنید ، خواهید دید که دوره ها و زبان هایی که برای طراحی سایت وجود دارند چه اندازه زیاد هستند و شما کاملا سردرگم هستید که کدام دوره را باید شروع کنید و بعد از آن باید در کدام دوره شرکت کنید و به همین ترتیب سوالات بسیار زیادی در ذهن شما وجود دارد که اصلی ترین آن ، عدم شناخت به دوره ها و زبان هایی است که باید یادگیری را از آنها آغاز نمائید .

متاسفانه در بستر وب ، سایت های بسیار کمی یک مسیر و نقشه راه اصولی را به علاقمندان معرفی می کنند و به صراحت در آن بیان نمودند که شما برای ورود به دنیای وب و برای تبدیل شدن به یک طراح ، اول باید در این دوره شرکت کنید ، بعد از آن در این دوره و بعد از آن در این دوره و … برای هر پیشنهاد نیز دوره های آموزشی موردنیاز را پیشنهاد میدهند . پس شما یک ذهنیت اولیه و تصویری روشن از مسیری که باید در آن حرکت کنید خواهید داشت . از این جهت شناخت مسیر درست که قصد حرکت در آن را دارید ، گام مهم بعدی است که باید مد نظر داشته باشید .

گام سوم برنامه ریزی صحیح

پس از شناخت مسیر و تهیه منابع آموزشی درست ، باید یک برنامه ریزی بسیار منظم داشته باشید . شاید در گام اول با خودتان اینگونه تصور کنید که هر زمان وقت داشتم شروع به یادگیری میکنم و هرچقد که سریع تر دوره ها را استفاده کنیم ، مطمئنا زودتر نتیجه میگیرم . در حالی که این یک باور بسیار اشتباه است .

معمولا برنامه های زمانی برای دانشجویانی که در دوره های آنلاین شرکت می کنند ارائه نمی شود چرا که معمولا تنظیم زمان برای دانشجو ها ، با توجه به بسیاری از فاکتور های روزمره کمی مشکل است . اما خود دانشجو باید به نوعی برنامه ریزی نماید که هدف ( برای مثال در دوره هایی که به شکل ویدیویی هستند ) صرفا مشاهده ویدیو ها با سرعت زیاد باشد .

بیایید کمی با خودتان رو راست باشید . اگر شما 30 ویدیو آموزشی را در 7 روز مشاهده کنید واقعا تمام محتوا آموزشی داخل آن 30 جلسه را یاد خواهید گرفت ؟؟ مسلما خیر ! ممکن نیست ! پس نتیجه این بخش عجله نکردن در یادگیری است . بهتر است برای یادگیری در دوره های ویدیویی روزانه 1 و نهایتا 2 ویدیو را مشاهده نموده و سپس به تمرین و کسب تجربه بپردازید چرا که برخی از موارد در دنیای طراحی سایت وابسته به تجربه و کار روی نمونه های متعدد است .

گام چهارم ، شاخه به شاخه نبودن

یکی از مواردی که سرعت شما در یادگیری و نزدیک شدن به هدف را دچار مشکل می نماید ، شاخه به شاخه بودن است . یعنی اینکه شما در حین یادگیری یک زبان طراحی یا برنامه نویسی ، به یکباره تغییر مسیر داده و به سراغ دوره آموزشی دیگری رفتید .

این روش به هیچ عنوان نتیجه نخواهد داشت چرا که حداقل 10 برابر زمان شما تلف شده و هیچ یک از مهارت هایی که به سراغ آنها رفتید بخوبی برای شما تفهیم نخواهد شد . یکی از اصلی ترین اشتباهات در دنیای یادگیری مهارت های وب ، تغییر مسیر های مکرر از یادگیری یک زبان به زبان دیگر ، و منحرف کردن تمرکز از یک موضوع اصلی است .

پس اگر مسیر خود را بخوبی شناختید ، سعی کنید تا با تمام تمرکز خودتان در این مسیر حرکت نمائید . مطمئن باشید که یادگیری یک مهارت و یک زبان طراحی سایت به شکل اصولی ، هزاران برابر ارزشمند تر از یادگیری ده ها زبان به شکلی دست و پا شکسته است . اگر منابع شما اصولی و با محتوای مناسب باشند ، اطمینان داشته باشید که در انتهای مسیر به تمامی مهارت های مورد نیاز جهت بازار کار دسترسی خواهید داشت .

موارد دیگری نیز در این بین مطرح هستند که می توانند در تسریع روند یادگیری شما تاثیر گذار باشند اما همین فاکتور ها بیش از 90% کار را تشکیل داده و شما با رعایت تمامی این موارد در کنار هم ، می توانید در مدت زمانی مناسب ، و هم به صورت تخصصی ، مهارت هایی که برای شما درآمد خواهند داشت را به دایره دانش خود اضافه کنید . امیدواریم تا این مقاله برای شما مفید بوده باشد .

ادمین

انتقال دانش زمانی ارزشمند است که در حوزه ارائه شده به شکل کامل و بی نقص باشد . در دوره های آموزشی و مقالاتی که برای شما عزیزان به اشتراک میگذارم ، تمامی تلاش خود را میکنم تا همه نیاز های شما را پوشش دهم .

آموزش های فرانت

اولین بخش از طراحی یک وب سایت را قسمت فرانت آن تشکیل می دهد . بنابراین برای حرکت در مسیری درست باید ابتدا در این بخش مهارت های لازم را بدست آورد .

شاید این مطالب نیز برای شما جالب باشد

فریمورک یا چارچوب کدنویسی چیست و چگونه میتوان از آن در پروژه ها استفاده کرد ؟ بررسی تفاوت های فریمورک با کتابخانه و cms ، محبوب ترین فریمورک های حوزه طراحی و برنامه نویسی سایت را بشناسید .

0

برای فعالیت در دنیای طراحی سایت به چند زبان طراحی یا برنامه نویسی باید مسلط شد تا بتوان به شکل عملی فعالیت داشته و کسب درآمد کرد ! در این مقاله ساده و صادقانه مسیر های اصلی را خدمتتان معرفی کردیم .

0
دیدگاه ها و نظرات
توجه کامنت های انگلیسی تایید نخواهند شد در صورت داشتن مشکل ، قبل از ارسال دیدگاه نظرات سایر دوستان را نیز مطالعه فرمائید برای مشاهده پاسخ دیدگاه ها بر روی علامت " " کلیک کنید
اشتراک دیدگاه
captcha
تکمیل تمامی فیلد ها الزامی است
دیدگاه های شما
blackrose ۱۲ / ۱۴۰۰

سلام زبان پایتون خوبه یاد بگیریم ؟ همه ازش تعریف می کنند

ادمین ۱۲ / ۱۴۰۰

با سلام بله میتونید از یادگیری این زبان قدرتمند شروع کنید

reza.tm ۰۹ / ۱۴۰۰

بله دقیقا حق با شماست من 2 سال زمان دانشجویی هی رفتم از این زبان به اون زبان الان هم هیچی بلد نیستم کاش همون سی شارپ تا تهش میرفتم الان حداقل اونو بلد بودم

ادمین ۰۹ / ۱۴۰۰

بله متاسفانه شاخه به شاخه رفتن خیلی ضربه میزنه به دانشجو ها . امیدواریم موفق باشید دوست من