بخش Vip سئو مایند

بهترین فرصت برای یادگیری در قسمت Vip سئو مایند هم اکنون برای دانشجوبان عزیز فراهم شده است

جزئیات بیشتر
ورود به بازار کار با سئو مایند
دوره متخصص css ، تضمین تخصص شما در مهارت های فرانت‌اند ، مشاهده دوره

آیا ثبت سایت در گوگل کنسول باعث بهبود رتبه می شود ؟

مقالات سئو

در این مقاله بررسی می کنیم که چگونه میتوان با ثبت وب سایت در گوگل رتبه گرفت و آیا میتوان صرفا با معرفی وب سایت به گوگل کنسول رتبه های سایت را تغییر داد ؟

5 5
آیا ثبت سایت در گوگل کنسول باعث بهبود رتبه می شود ؟

در این مقاله قصد داریم تا به یکی از مهم ترین سوالات که در پس زمینه فکر افراد تازه کار در زمینه سئو وجود دارد بپردازیم . آیا ثبت سایت در گوگل کنسول باعث بهبود رتبه می شود ؟

یکی از اولین کارهایی که هنگام شروع پروسه سئو و بهینه سازی سایت انجام می شود این است که سئو کار و شخصی که شروع به بهینه سازی وب سایت می نماید ، وب سایت را در کنسول گوگل ثبت می کند . اولا یک موضوع مهم را بررسی کنیم ، در حقیقت یک سوال که ممکن است باز هم جای ابهام در آن باشد اما پاسخ آن برخلاف تصور عموم است .

اگر وب سایت در گوگل کنسول ثبت نشود در نتایج گوگل نمایش داده نخواهد شد ؟

این یکی از سوالات مهمی است که قبل از موضوع تاثیر ثبت و جابجایی رتبه باید به آن پرداخت .

برخی از افراد که نسبتا مبتدی تر هستند اینگونه تصور می کنند ، برای اینکه سایت در نتایج گوگل نمایش داده شود حتما باید آن را در داخل گوگل کنسول ثبت کنیم و به همین دلیل قبل از شروع سئو سایت باید اول از هرکاری سایت را در گوگل کنسول ثبت کرد .

این یک باور اشتباه است چرا که ثبت شدن یا نشدن سایت در گوگل کنسول ربطی به نمایش اطلاعات سایت شما در نتایج سرپ ( صفحه نمایش نتایج گوگل ) ندارد و پس از اینکه وب سایت شما از ” سندباکس ” عبور کرد ، محتوای شما در موتور جستجو گوگل نمایش داده خواهد شد ( اما نه همه صفحات و نه فورا ) و اگر بر روی سئو آن نیز تا حدودی کار کرده باشید حتی رتبه نیز ممکن است گرفته باشید .

سند باکس چیست ؟

به شکل خلاصه یکی از سیاست های گوگل است . وب سایت هایی که تازه شروع به فعالیت می کنند تا مدتی که این زمان دقیقا مشخص نیست و بسته به فعالیت سایت می تواند کم یا زیاد شود ( از 2 هفته تا 2 ماه ) در نتایج جسنجوی گوگل نمایش داده نمی شوند و پس از اینکه دامنه فعالیت آنها مورد تایید گوگل قرار گرفت میتوانند در نتایج برای کاربران نمایش داده شوند . پس از اتمام مدت سند باکس ، وب سایت شما بخوبی ایندکس شده و در نتایج قابل رویت است .

اما اگر این موضوعات صحت دارد پس چرا وب سایت ها در داخل گوگل کنسول ثبت می شوند ؟

اول باید دید هدف شما از ثبت سایت در گوگل کسنول چیست ؟ صرفا اینکه وب سایت را ثبت کرده و کاری کرده باشید ، یا اینکه پس از ثبت ، دانش کار با این ابزار را داشته و از گزارشات و اطلاعات آن برای بهینه سازی استفاده کنید . کدامیک ؟

باید در این جا به چند نکته دقت داشت . اول اینکه شما با ثبت وب سایت در گوگل کنسول به شکل کاملا رایگان به ابزارهایی دسترسی دارید که میزان بازدهی وب سایت شما نسبت به کلمات کلیدی ، خطاهای کدنویسی ، میزان ورود کاربران ، نقشه های سایت ، تجربه کاربری و بسیاری از فاکتور های دیگر که بیشتر مربوط به بخش تکنیکال هستند ، برای شما آنالیز و نتایج آن روشن می شود  .

در نتیحه شما یک چشم باز دارید تا بدانید در حال حاضر بر روی کدام کلمات در گوگل در حال بازدید گرفتن هستید و یا اینکه چه خطاهایی در وب سایت شما از لحاظ ساختاری و یا حتی محتوایی وجود دارد که باید آنها را رفع کنید . این یک شرح مخصر است که در ادامه به توضیح کامل خواهیم پرداخت .

ویژگی های مهم گوگل کنسول برای آنالیز وب سایت

همانطور که کمی بالاتر هم اشاره شد زمانی که شما وب سایت خود را در گوگل کنسول ثبت می کنید ، می توانید به بخش زیادی از اطلاعات در رابطه با وب سایت خود و مهم تر از همه کاربرانی که از وب سایت شما بازدید دارند دست پیدا کنید ( در بخش رفتار کاربر نسبت به کلمات کلیدی در نتایج گوگل ) و از این جهت مطمئنا با رفع اشکالاتی که در قسمت های مختلف وب سایت وجود دارد کم کم نواقص از میان رفته و وب سایت ما بخش های کلی خود را سامان خواهد داد .

با ایجاد نقشه سایت و ثبت آن در گوگل کنسول یا به عبارتی معرفی نقشه سایت ( منظور نقشه Xml سایت است ) به کنسول گوگل ، خزنده ها سریع تر و دقیق تر محتوای صفحات را ایندکس ( مشاهده محتوا و بررسی آنها و ثبت در پایگاه داده گوگل ) خواهند نمود که نتیجه آن جابجایی در رتبه های مناسب و مهم تر از همه تفهیم زمینه کاری و محتوایی وب سایت ما برای گوگل است تا در بخشی مناسب و در کنار رقبای همان حوزه سامان دهی شویم .

سرعت وب سایت در صفحات مختلف نیز یکی از فاکتور هایی است که بر روی تجربه کاربری تاثیر گذار است و گوگل نیز این بخش را در داخل کنسول سازمان دهی نموده است . در نتیجه میتوان با رفع نواقص این بخش نیز به بهبود تجربه کاربری کمک نمود .

میتوان با مشاهده لینک های وب سایت اعم از وضعیت لینک سازی داخلی ، لینک های خارجی که به وب سایت ما ارجاع داده شده ، کلماتی که با آنها لینک سازی انجام شده و بسیاری پارامتر های دیگر ، وضعیت کلمات کلیدی هدف را در سرپ گوگل بهبود بخشبد و یا جلوی لینک سازی های مخرب توسط رقبا یا هر شخص دیگری را با توجه به گزارش های بخش لینک سازی خارجی گرفت . پس ثبت سایت به تنهایی در گوگل کنسول دلیل بر رتبه گرفتن نیست و تاثیر خاصی نیز در رتبه های شما نخواهد داشت . شاید بتوان گفت به صدی صد هیچ تاثیری در بهبود رتبه های شما ندارد مادامی که به آنالیز ها و گزارشات گوگل کنسول توجه کنید و برای حل و بهبود آنها گام بردارید . اینجاست که تاثثر ثبت سایت در گوگل با محوریت رفع اشکالات ، باعث بهبود رتبه های شما خواهد شد .

نتیجه گیری نهایی

با توجه به مطالب گفت شده اینگونه نتیجه میگریم که دلیل ثبت سایت در گوگل کنسول و در گام اول شروع بهینه سازی سایت ، ثبت نقشه وب سایت برای اطمینان از ایندکس شدن اصولی همه صفحات ، مشاهده گزارشات بازدید سایت از طریق کلمات کلیدی مختلف ، بررسی نرخ کلیک ، کلمات کلیدی محبوب ، مشاهده رشد و یا افت رتبه در بازه های زمانی مختلف ، بهبود تجربه کاربری ، بهبود لینک سازی و نهایتا بهبود رتبه های وب سایت است .

پس اگر وب سایت شما در گوگل کنسول ثبت نشده باشد ، اگر محتوای برنامه ریزی شده و منظم برای وب سایت خود داشته و اصول اولیه سئو را رعایت کنید ، میتوانید در نتایج سرپ ، وب سایت خود را مشاهده کنید .  با ثبت سایت در کنسول گوگل و انجام آنالیز ، بررسی و رفع مشکلات میتوانید مستقیما در بهبود رتبه های سایت خود گام بردارید . اما ثبت اطلاعات وب سایت در کنسول گوگل به تنهایی در رتبه گرفتن شما هیچگونه تاثیر مستقیمی نخواهد داشت . امیدواریم تا این مقاله مختصر ،  برای شما مفید بوده باشد .

ادمین

انتقال دانش زمانی ارزشمند است که در حوزه ارائه شده به شکل کامل و بی نقص باشد . در دوره های آموزشی و مقالاتی که برای شما عزیزان به اشتراک میگذارم ، تمامی تلاش خود را میکنم تا همه نیاز های شما را پوشش دهم .

آموزش های فرانت

اولین بخش از طراحی یک وب سایت را قسمت فرانت آن تشکیل می دهد . بنابراین برای حرکت در مسیری درست باید ابتدا در این بخش مهارت های لازم را بدست آورد .

شاید این مطالب نیز برای شما جالب باشد

پسوند دامنه ها چه تاثیری در سئو سایت شما دارند ؟ اهمیت اعتبار دامنه و همچنین مدت زمان انقضای دامنه چه تاثیری در رتبه های شما دارند ؟

3

ریسپانسیو بودن سایت ها چه تاثیرات مستقیم و یا غیر مستقیمی بر روی سئو سایت شما خواهد داشت ؟ در این مقاله به بررسی کامل این موضوع خواهیم پرداخت .

3
دیدگاه ها و نظرات
توجه کامنت های انگلیسی تایید نخواهند شد در صورت داشتن مشکل ، قبل از ارسال دیدگاه نظرات سایر دوستان را نیز مطالعه فرمائید برای مشاهده پاسخ دیدگاه ها بر روی علامت " " کلیک کنید
اشتراک دیدگاه
captcha
تکمیل تمامی فیلد ها الزامی است
دیدگاه های شما
ادمین ۰۶ / ۱۴۰۱
5

مطلب در این تاریخ بروز شده و بخش های جدیدی برای کسب درآمد به آن اضافه شده است

سهیل سماوات ۱۲ / ۱۴۰۰

سلام خدا قوت من چجوری میتونم بفهمم گوگل کدوم صفحه های سایت مارو الان داره نشون میده ؟ راهی هست که همشو بشه یکجا دید ؟ اینطوری سخته که همش کلمه هارو بزنم و بشینم بگردم ممنون میشم اگر راهی داره بمن کمک کنید

ادمین ۱۲ / ۱۴۰۰

سلام وقت شما بخیر شما کافیه در داخل گوگل بنویسید site : seomind.ir و بجای seomind.ir دامنه سایت خودتان را وارد کنید . در این شرایط تمام صفحاتی که گوگل از شما ایندکس کرده قابل نمایش است . بسیار ساده و راحت !

حمید ۱۰ / ۱۴۰۰

پس یعنی سایت اگر در داخل گوگل معرفی نشه بازهم نشون میده سایت منو ؟

ادمین ۱۰ / ۱۴۰۰

در داخل گوگل معرفی نشه جمله درستی نیست ، در داخل گوگل کنسول اگر معرفی نشه بله بازهم توسط خزنده ها ایندکس میشه اما زمان زیادی طول میکشه چون هم در داخل کنسول نیست و هم اینکه نقشه سایت را هم نمیشناسد