بخش Vip سئو مایند

بهترین فرصت برای یادگیری در قسمت Vip سئو مایند هم اکنون برای دانشجوبان عزیز فراهم شده است

جزئیات بیشتر
ورود به بازار کار با سئو مایند

کسب درآمد از طراحی و فروش قالب در مارکت های ایرانی و خارجی

مقالات طراحی سایت

در این مقاله کسب درآمد از طراحی و فروش قالب را به همراه گزینه های مورد نیاز جهت قابلیت فروش تمپلیت ها بررسی خواهیم نمود ، چه نکاتی برای فروش قالب در کد نویسی مهم هستند ؟

0
کسب درآمد از طراحی و فروش قالب در مارکت های ایرانی و خارجی

یکی از سوالاتی که ممکن است برای دوستان علاقمند به طراحی و فرانت پیش آید این است که کسب درآمد از طراحی و فروش قالب در مارکت های ایرانی و خارجی ، زمینه مناسبی برای فعالیت است یا خیر ؟ بسیاری از دوستانی که مهارت های فرانت اند را به اتمام میرسانند علاقمند هستند تا از دانش کسب شده درآمد اولیه خود را بدست آورند .

در این مقاله قصد داریم تا واقعیات را بازگو کنیم پس لازم است تا کمی به عمق موضوعات وارد شویم . اگر شما در هر زمینه قصد فعالیت داشته باشید مطمئنا باید حرفی برای گفتن و مهارت یا تخصصی برای ارائه داشته باشید . در زمینه طراحی سایت نیز همین قوانین استوار است . یعنی شما زمانی میتوانید برای کارفرما یا اشخاصی دیگر طراحی پروژه نمائید ، که از سطح مهارت های خود اطمینان کافی داشته باشید .

زمانی که شما قصد دارید تا قالبی را طراحی و در مارکت های قالب برای فروش بگذارید ، لازم است تا اولا از سطح مهارت های خود اطمینان داشته باشید که می توانید هر طرح و هر المانی را تا حد بسیار زیادی پیاده کنید ، و دوم اینکه پروژه نهایی شما ، بسیار کامل و پاسخگوی طیف نیاز های عمومی باشد . چرا که تمپلیت نهایی شما صرفا برای یک شخص نیست و اشخاص بسیار زیادی مخاطبین این قالب خواهند بود . پس بیایید مهم ترین فاکتور ها را با هم در ادامه بررسی کنیم .

اول از هر چیزی تخصص شما صحبت خواهد کرد

همانطور که در ابتدا نیز گفته شد ، شما تا زمانی که از سطح تخصص و مهارت خود اطمینان نداشته باشید نمی توانید پروژه های خود را در مارکت های قالب بفروش برسانید . شاید در این مرحله بخودتان اینگونه بگوئید که قالب Html یا قالب WordPress را طراحی نمودید و در مارکتی خاص که قالب شما را پذیرفته باشد قرار دادید . زمانی که قالب شما دارای نقص باشد و شما نکات کلی و اصلی در رابطه با قالب هایی که جهت فروش قرار داده می شوند نداشته باشید ، مطمئنا این پروژه ، فروش چندانی هم نخواهد داشت چرا که نتیجه عجله شما جهت کسب درآمد بوده است و اگر هرگونه نارضایتی در پروژه وجود داشته باشد ، مطمئنا پروژه های بعدی که توسط شما اجرا خواهند شد نیز دیگر خوش نام نیستند .

آموزش ساخت قالب سایت برای فروش

پس عجله داشتن مطمئنا کارهای بعدی و پروژه های ادامه را نیز تحت تاثیر قرار خواهد داد . البته یک نکته مهم که در این بخش مهم میباشد ، این است که چه زمان باید از توانایی های خود اطمینان حاصل نمود ؟

چه زمانی مطمئن باشیم که مهارت کسب کردیم ؟

شاید اولین نکته که به ذهن شما آید این است که زمان نکته خیلی مهمی است و هر اندازه که زمان بیشتری صرف شود مطمئنا مهارت نیز بیشتر است در حالی که اینگونه نیست . زمان به هیچ عنوان تعیین کننده نیست ، این تمرین و تکرار است که حرف اول را می زند .

تمرین روی پروژه های مختلف ، مشاهده نمونه های طراحی شده سایر طراحان و همچنین سعی در پیاده سازی نمونه ها ( نه لزوما کپی کردن ) ، کم کم کسب تجارب واقعی را برای شما به همراه خواهد داشت و این تجربه شما در برخورد با نمونه های مختلف است که نهایتا باعث ایجاد مهارت خواهد شد .

یکی از مثال هایی که برای سنجش کسب مهارت می توان در نظر گرفت اینگونه است : چند پروژه طراحی را از وب سایت هایی همچون Theme forest برای خودتان باز کنید . با مشاهده صفحات مختلف و صرفا تماشای طرح ها ، حدس بزنید که چه مقدار از این قالب را می توانید به تنهایی و با دانش خودتان ، بدون کمک از خود آن قالب پیاده سازی کنید . اگر پاسخی که به خودتان میدهید بالای 80% است ، پس شما می توانید طیف زیادی از قالب ها را طراحی کنید و مهارت های خود را در نمونه قالب های مختلف به اشتراک بگذارید . اما نکته مهم دیگری نیز در ادامه مطرح می شود !

آیا صرفا داشتن مهارت مهم است ؟؟

این سوال بسیار مهمی است ، زمانی که شما مهارت های لازم را کسب نمودید و از سطح توانایی های خود نیز اطمینان دارید ، باید به نکات داخل مسیر نیز آشنایی داشته باشید . قالب هایی که به عنوان قالب های عمومی جهت فروش قرار داده می شوند ، باید حاوی برخی ویژگی های مهم باشند تا اگر این قالب با هر محتوایی شروع به کار نمود ، پروژه نهایی مشکلی نداشته باشد .

مدیر نهایی و استفاده کننده از قالبی که توسط شما طراحی شده است ، ممکن است تصاویری با اندازه های مختلف در قالب استفاده کند و یا حالت های مختلفی از محتوا را در داخل سایت قرار دهد . لذا شما باید تمامی این فاکتور ها را در نظر داشته و در داخل قالب آنها را اجرا کنید .

اینها مواردی هستند که در هیچ وب سایتی نمیتوان یک چک لیست برای آنها پیدا کرد چرا که روش طراحی هر قالب با دیگری متفاوت است اما برخی فاکتور های کلی وجود دارند که حتما باید در تمامی تمپلیت ها در نظر داشت . برخی از این موارد نیز بر اساس تجربه و مهم تر از همه تنظیم محتوا های مختلف داخل قالب مشخص خواهند شد .پس مکمل مهارت های شما ، چک لیست نکات طراحی نیز میباشد تا در کنار هم بتوانند طرح نهایی را به یک تمپلیت عمومی تبدیل کنند .

اما درآمد فروش قالب مناسب است یا خیر ؟

در این زمینه و در قدم اول ممکن است چندین مسیر مختلف روبروی شما باشد . ساده ترین روش کمک گرفتن از مارکت های مختلف است که هم اکنون در کشور خودمان در حال فعالیت هستند و تقریبا همه شما نیز آنها را می شناسید .

چرا که این مارکت ها سابقه چندین ساله در این زمینه داشته و از لحاظ بازدید کاربران و سودآوری فروش ، برای شما بسیار مناسب تر هستند . از این جهت اولین منبع درآمد برای نمایش محصولات شما همین مارکت ها میباشند . البته که مارکت های معتبر به همین سادگی تمپلیت های شما را پذیرش نمی کنند و حتما باید شرایط عمومی قالب که در حالت کلی در بالا اشاره شد و همچنین شرایط خاص مارکت مد نظر رعایت شود . چرا که مطمئنا اعتبار مارکت فروشنده نیز در این بین مطرح است .

البته اکثر این مارکت ها ، پروژه شما را قبل از فروش بررسی نموده و نواقص ممکن را به شما اعلام خواهند نمود تا پروژه شما قابل فروش باشد .

در قدم اول تصور بر این است که داشتن تعداد پروژه ها و قالب های زیاد ، برابر با درآمد زیاد نیز می باشد در حالی که اینگونه نیست . بسیاری از پروژه هایی که هم اکنون در وب سایت معروف Themeforest هستند ، توسط طراحان مختلف دنیا طراحی شده و برخی از این طراحان فقط و فقط با ارائه یک پروژه کامل و البته با ویژگی های خاص تر ، درآمد های بسیار بالایی کسب نمودند که این ارقام گاها به چند میلیارد نیز رسیده است .

مطمئنا برای موفق بودن ، داشتن 10 ها تمپلیت لازم نیست . شما می توانید تمامی تمرکز و مهارت خود را برای تنظیم و طراحی یک قالب اختصاص داده و ویژگی های جدیدتر و البته منعطف تری به آن اضافه کنید . مطمئنا قالب های مارکت ها ، همه روزه در حال رقابت هستند و شما نباید از این دایره رقابت عقب بمانید . پس در اینجا همان موضوع مهارت نیز مطرح است . شما تنها زمانی می توانید از بقیه رقبا جلو یا حداقل برابر باشید که تخصص شما تا حد قابل قبول باشد . در غیر اینصورت خودتان نیز شاهد خواهید بود که هنوز نیاز به کسب مهارت های بیشتر دارید . پس عملا مشاهده نمودید که نهایتا در گام آخر نیز دوباره به اول بازگشتیم و در حقیقت حرف آخر را در اول زده بودیم . ( مهارت قابل قبول ! )

نتیجه گیری نهایی

با توجه به موارد گفته شده میتوان اینگونه نتیجه گرفت که داشتن مهارت ، آموزش نکات کلی برای فروش قالب ها و رعایت آنها در داخل کد نویسی ، صبر و حوصله و نهایتا ایجاد یک پروژه بسیار مناسب که حرفی برای گفتن دارد ، مطمئنا درآمد مناسبی را به مرور زمان برای شما ایجاد خواهد نمود .

توجه داشته باشید که فاکتور اصلی ایجاد درآمد شما ، مقبول شدن طرح و پروژه توسط اکثریت مخاطبان نهایی می باشد که لازمه این نیز فاکتور های گفته شده است . اگر شما نیز یک طراح هستید و مهارت های طراحی را تا حد قابل قبول یاد گرفتید ، می توانید با آموزش نکاتی که جهت تبدیل قالب به یک تمپلیت قابل فروش نیاز است ، تمپلیت های خود را به راحتی طراحی نموده و جهت فروش در مارکت های مختلف ارائه نمائید . نکاتی که جهت ایجاد قابلیت فروش در قالب وجود دارند اکثرا مربوط به بخش های طراحی هستند ، اما با توجه به امکانات قالب در قسمت های برنامه نویسی نیز باید موارد زیادی رعایت شود .

اگر قالب های شما تمپلیت های وردپرسی نیستند ، و صرفا قالب های خام هستند ، می توانید در دوره آموزشی که در ابتدا مقاله خدمتتان معرفی شده ( با رعایت پیشنیاز ها ) شرکت نموده و مهارت های لازم جهت طراحی قالب های Html ریسپانسیو را کسب نمائید . با توجه به سرفصل های دوره آموزشی ذکر شده می توانید هم تمپلیت های فروشگاهی و هم سایر تمپلیت های Html را به راحتی طراحی نموده و جهت فروش ارائه کنید .

ادمین

انتقال دانش زمانی ارزشمند است که در حوزه ارائه شده به شکل کامل و بی نقص باشد . در دوره های آموزشی و مقالاتی که برای شما عزیزان به اشتراک میگذارم ، تمامی تلاش خود را میکنم تا همه نیاز های شما را پوشش دهم .

آموزش های فرانت

اولین بخش از طراحی یک وب سایت را قسمت فرانت آن تشکیل می دهد . بنابراین برای حرکت در مسیری درست باید ابتدا در این بخش مهارت های لازم را بدست آورد .

شاید این مطالب نیز برای شما جالب باشد

ux چیست و چگونه میتوان در سایت یک ux مناسب را ایجاد کرد ؟ داشتن یک تجربه کاربری خوب تا چه اندازه میتواند در بهبود وضعیت کلی سایت موثر باشد ؟ در این مقاله مطالعه کنید .

0

سیستم وردپرس را در حالت کلی میتوان در 5 سطح اصلی شروع به یادگیری نمود که در این مقاله تمامی این بخش ها به همراه زمان یادگیری هر قسمت را شرح خواهیم داد

6
دیدگاه ها و نظرات
توجه کامنت های انگلیسی تایید نخواهند شد در صورت داشتن مشکل ، قبل از ارسال دیدگاه نظرات سایر دوستان را نیز مطالعه فرمائید برای مشاهده پاسخ دیدگاه ها بر روی علامت " " کلیک کنید
اشتراک دیدگاه
captcha
تکمیل تمامی فیلد ها الزامی است