بخش Vip سئو مایند

بهترین فرصت برای یادگیری در قسمت Vip سئو مایند هم اکنون برای دانشجوبان عزیز فراهم شده است

جزئیات بیشتر
ورود به بازار کار با سئو مایند

آیا تولید محتوا با هوش مصنوعی در سئو تاثیر منفی دارد ؟

مقالات سئو

آیا وب سایت های هوش مصنوعی قادر به تولید محتوای مناسب جهت سئو سایت شما هستند یا خیر ؟! تاثیرات مثبت و منفی این وب سایت ها در سئو سایت شما چگونه خواهد بود ؟

4
آیا تولید محتوا با هوش مصنوعی در سئو تاثیر منفی دارد ؟

امروزه هوش مصنوعی در بسیاری از کسب و کارها نفوذ کرده و برای بسیاری از کارها میتوان از وب سایت های AI کمک گرفت . اما باید توجه داشت که تمامی این وب سایت ها مناسب نیستند و باید تصمیم گرفت که دقیقا کدام خدمات برای ما و کسب و کار ما میتواند مسبب تسریع در انجام کارها شود .

استفاده از سایت های AI صرفا برای بهبود روند کاری است و نمیتوان اینگونه درنظر گرفت که هوش مصنوعی تمامی کارهای شما را برعهده گرفته و انجام خواهد داد ، پس میتوان اینگونه گفت که دقیقا تمامی وب سایت های هوش مصنوعی برای کمک به افرادی مناسب هستند که در زمینه کاری خود ، مهارت های لازم را دارند و صرفا قصد دارند تا به کمک AI کمی به کارهای خود سرعت بخشند .

به معنی دیگر نباید اینگونه تصور کنید که با ظهور مثلا وب سایت های AI در زمینه برنامه نویسی یا طراحی سایت ، دیگر نیازی به طراحان سایت نیست و یا این بخش از نیاز بازار تماما توسط وب سایت های AI انجام خواهد شد !

اولا باید در جریان باشید که تمامی ابزار های AI روی وب سایت های خودشان قرار دارند و شما برای کمک گرفتن از این وب سایت ها نیاز به حداقل دانشی در زمینه آی تی دارید ، پس نمیتوان انتظار داشت شخصی که هنوز به دنیای فناوری اطلاعات و کار با سیستم عامل آشنایی ندارد صرفا به کمک یک وب سایت که در زمینه طراحی سایت با هسته AI اجرا شده است ، برای خود وب سایت ایجاد کرده و از آن درآمد نیز داشته باشد !

طراحی وب سایت نیازمند داشتن دانش در زمینه چندین زبان مختلف است و باید در رابطه با نحوه کار وب سایت ، روش های ارسال و دریافت اطلاعات و درکل پروسه اجرای عملیات ها توسط سایت اطلاعات لازم و حداقل مبتدی را داشته باشید . لذا این وب سایت ها برای افراد مبتدی و علی الخصوص کسانی که فاقد دانش و آشنایی های لازم هستند کاربردی نیست !!

آیا وب سایت های AI برای تولید محتوا جوابگو است ؟

پس از تمامی صحبت هایی که در بالا گفته شد ، میتوان نتایج لازم را گرفت اما شاید تصور کنید که برای تولید محتوا کار چندان سختی ندارید و میتوانید به کمک سایت های AI محتوای مدنظر خود را تولید کنید !

محتوا همیشه محتوای متنی نیست ! محتواهای اصلی در وب سایت ها یا شبکه های اجتاعی را میتوان به 3 دسته اصلی ” محتوای متنی ” ، ” محتوای تصویری و ویدیویی ” و ” محتوای صوتی ” تقسیم بندی کرد !

اگر قصد دارید تا از AI برای تولید محتوای وب سایت خودتان استفاده کنید ، عمده محتوای شما از نوع محتوای متنی است . محتوای متنی را میتوان بسیار سریع‌تر و ساده‌تر توسط وب سایت های AI ایجاد کرده و استفاده نمود . اما استفاده از محتوای متنی به همین سادگی نیست !

اگر کمی با دانش سئو و بهینه سازی سایت آشنایی داشته باشید باید در جریان باشید که محتوای متنی اصلی ترین محتوا در بدنه و بطن یک وب سایت است و محتواهای ویدیویی و تصویری نیز مکمل و تکمیل کننده محتوای متنی هستند . لذا اینکه چگونه در رابطه با یک موضوع یا مشکل بتوانیم بصورت متنی توضیحات لازم و قابل درک را با قلمی درست بنویسیم ، خود بسیار حائز اهمیت است .

از این جهت باید به اصل شاخص بودن ( یونیک بودن ) محتوا توجه کرد ، چرا که هر اندازه محتوای متنی شما از قلم و دید خودتان نگارش شود ، صدرصد ارزش آن بسیار بیشتر بوده و نمره مناسبی نیز برای شما خواهد داشت . شرکت ها و کمپانی های بزرگ ، در تیم های تولید محتوایی خود ، از افراد متخصص و کاربلد برای تهیه و تولید محتوای خود استفاده می‌کنند که این محتواها ، هم بصورت متنی است و هم بصورت ویدیویی !

اکنون در مورد محتوای ویدیویی و صوتی حرفی نیست ! طرف حساب ما محتوای متنی است که قصد داریم تا توسط وب سایت های AI ، بدون زحمت و تلف کردن وقت ، آن را ایجاد کنیم !

وب سایت های بسیاری که شاید معرف حضور بسیاری از شما نیز باشد کار تولید محتوای متنی را برای شما انجام می‌دهند ، که برخی از آنها رایگان و برخی دیگر بصورت اشتراک های ماهیانه و مقاله‌ای و … هستند اما هر کدام از این وب سایت ها معایب و مزایایی دارند که در حین کار و تولید محتوا توسط آنها متوجه خواهید شد .

موضوع مهم و کلی اینجاست که تفاوتی ندارد شما از کدام وب سایت برای تولید محتوای متنی استفاده کنید ! چرا ؟! به این دلیل که محتوای تولید شده توسط تمامی این وب سایت ها حتی با هر درجه از کیفیت ” نیاز به بازنویسی دارد !! ” بله ! تمامی محتواها نیاز به بازنویسی دارند و شما نمی‌توانید دقیقا محتوای تولید شده توسط این وب سایت ها را با اعتماد کامل و بدون تغییرات ، کپی کرده و داخل سایت خود بعنوان یک محتوای اختصاصی و یونیک قرار دهید !

همانطور که بالاتر گفته شد ، یونیک و شاخص بودن محتوا بسیار مهم است و شما تا حد ممکن باید با قلم و نگارش خودتان اقدام به تولید و نگارش محتوا کنید . یک پند دوستانه را نیز از ما بپذیرید :

همواره نوشتن یک محتوای جدید توسط خود شما ، بسیار سریع‌تر و بصرفه‌تر از اصلاح یک محتوای تولید شده توسط شخص دیگر یا AI است .

همانطور که گفتیم و مجدد اشاره داریم ، حتی بهترین وب سایت AI نیز اگر برای شما تولید محتوای متنی انجام دهد ، بازهم این محتوا نیاز به بازنویسی دارد و تایمی که اصلاح و ویرایش این مقاله از تولیدکنندگان محتوای شما خواهد گرفت بسیار بیشتر از زمانی است که خودشان به تنهایی برای تولید محتوا صرف خواهند کرد !

همچنین یک موضوع را نیز درنظر داشته باشید که اگر رقبای شما در یک حوزه ، از وب سایتی که شما برای تولید محتوا استفاده کردید ، استفاده کنند ، احتمال تشابه در مقالات وجود دارد ( هوش مصنوعی هرگز همانند انسان قدرت تفکر متفاوت ندارد و حتما تشابهات در محتواهای تولید شده در صورت عدم بازنویسی وجود خواهد داشت ) . اما سئوال اینجاست که چگونه از این وب سایت ها بهترین استفاده را کنیم !!

چگونه از وب سایت های AI بهترین استفاده را برای تولید محتوا  کنیم ؟

باتوجه به مطالبی که تاکنون خدمتتان ارائه شد ، میتوان بهترین راه حل را اینگونه اتخاذ کرد که اگر تصمیم داریم برای موضوعی تحت عنوان ” مهارت های درآمدزا در سال 2023 ” یک محتوای متنی و مناسب تولید کنیم ، میتوانیم ابتدا با قلم و دانش خودمان اقدام به تولید محتوا کنیم و نهایتا جهت تکمیل‌تر شدن مقاله و محتوای مدنظر ، از وب سایت های AI بعنوان راهنمایی و سرنخ گرفتن استفاده کنیم .

مطمئنا این وب سایت‌ها نیز گزینه هایی برای تکمیل‌تر شدن محتوای شما ارائه خواهند کرد که میتوانید مجدد با بازنویسی آنها ، به بهتر شدن مقاله خودتان کمک کنید . پس استفاده مستقیم از وب سایت های هوش مصنوعی یا همان AI مسبب اختلال در عملکرد سئو و بهینه سازی سایت خواهد بود اما اگر یاد بگیریم که چگونه از آنها هوشمندانه استفاده کنیم ، می‌توانیم محتوایی بسیار بهتر و باکیفیت‌تر تولید کنیم .

ادمین

انتقال دانش زمانی ارزشمند است که در حوزه ارائه شده به شکل کامل و بی نقص باشد . در دوره های آموزشی و مقالاتی که برای شما عزیزان به اشتراک میگذارم ، تمامی تلاش خود را میکنم تا همه نیاز های شما را پوشش دهم .

آموزش های فرانت

اولین بخش از طراحی یک وب سایت را قسمت فرانت آن تشکیل می دهد . بنابراین برای حرکت در مسیری درست باید ابتدا در این بخش مهارت های لازم را بدست آورد .

شاید این مطالب نیز برای شما جالب باشد

در این مقاله ماهیت چگالی کلمه کلیدی و اصول آن را بررسی نموده و نهایتا ارتباط آن با الگوریتم رنک برین گوگل را شرح خواهیم داد

4

در این مقاله بررسی می کنیم که چگونه میتوان با ثبت وب سایت در گوگل رتبه گرفت و آیا میتوان صرفا با معرفی وب سایت به گوگل کنسول رتبه های سایت را تغییر داد ؟

5
دیدگاه ها و نظرات
توجه کامنت های انگلیسی تایید نخواهند شد در صورت داشتن مشکل ، قبل از ارسال دیدگاه نظرات سایر دوستان را نیز مطالعه فرمائید برای مشاهده پاسخ دیدگاه ها بر روی علامت " " کلیک کنید
اشتراک دیدگاه
captcha
تکمیل تمامی فیلد ها الزامی است
دیدگاه های شما
milad ezzaty ۱۰ / ۱۴۰۲

ازنظر شما بهترین سایت برای تولید محتوا کدوم سایت هست؟امکان داره معرفی کنید چندتا

ادمین ۱۰ / ۱۴۰۲

سلام هزاران سایت درحال حاضر برای تولید محتوا با AI وجود داره با یک سرچ ساده هم میتونید پیدا کنید

محمد مهدی ۰۹ / ۱۴۰۲

استاد اگر محتوای سایت های هوش مصنوعی یونیک باشه و مشکلی نداشته باشه میتونیم توی سایت استفاده کنیم؟

ادمین ۰۹ / ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر ، محتواهای تولیدی با هوش مصنوعی حتما باید بازنویسی بشن ، هرگز هرچیزی که سایت AI براتون نوشت رو مستقیم توی سایتتون قرار ندین !